24.03.2021 11:00 3 NW/pomorskie.eu COVID-19

Środki ochrony indywidualnej dla medyków - rusza nabór wniosków

Źródło:pomorskie.eu

Podmioty lecznicze, zespoły ratownictwa medycznego, fundacje, stowarzyszenia i prywatni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o przyznanie środków na m.in. zakup sprzętu medycznego czy materiałów do dezynfekcji. Konkurs ma na celu poprawę warunków pracy personelu i zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

Nabór wniosków na granty realizowany jest w ramach projektu „Pomorscy medycy – bezpieczni w pracy, bezpieczni dla pacjentów”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Środki mogą być wykorzystane na zakup. m.in. sprzętu medycznego (np. defibrylatorów), wyrobów medycznych jednorazowego użytku (np. gogle, maseczki, rękawiczki, kombinezony), dezynfekcji (np. aparat do dekontaminacji pomieszczeń, dozowniki i środki do dezynfekcji, zamgławiacze) oraz wyposażenia obiektowego i budowlanego (np. instalacje tlenowe, powietrzne, próżniowe, agregaty, nagrzewnice).

Celem projektu jest ograniczenie czynników ryzyka w środowisku pracy wynikających z kontaktu z pacjentem zakażonym wirusem SARS-CoV-2, czyli zwiększenie bezpieczeństwa osób zatrudnionych w szpitalach, w tym psychiatrycznych, a także w jednostkach systemu ratownictwa medycznego. W ramach grantu zakupić można w szczególności sprzęt medyczny, dezynfekujący i inne wyposażenie kluczowe dla skutecznej walki z epidemią COVID-19 – wyjaśnia członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Wniosek o grant trzeba złożyć w Departamencie Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego do 31 października. Projekt, jak podkreśla wojewódzki samorząd, realizowany jest do 31 grudnia 2021 roku.

Podmioty medyczne mogą ubiegać się o dofinansowanie w kwocie od 1,2 tys. zł (podmioty lecznicze udzielające świadczenia zdrowotne w zakresie psychiatrycznej opieki zdrowotnej i leczenia uzależnień(, poprzez 40 tys. zł (zespoły ratownictwa medycznego) aż do 1,5 mln zł (podmioty lecznicze). Konieczny jest wkład własny. Wartość dofinansowania to 22 467 753 zł, a wartość całkowita projektu to 24 964 170 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24