18.03.2021 13:30 0 WH/zrzutka.pl

Walka matki o zdrowie syna - potrzeba 100 tys. złotych na leczenie Łukasza

Źródło: zrzutka.pl

Łukasz ma 30 lat i urodził się z wrodzoną wadą serca. Ponad dwa lata temu jego serce się zatrzymało. Od czasu wypadku walczy, aby wrócić do zdrowia. Nadzieją jest specjalna terapia, która kosztuje 100 tys. złotych. „Z przerażeniem patrzę na kalendarz, czas ucieka a finansów brak” - mówi pani Mariola, mama Łukasza.

Szansą na normalne życie dla Łukasza jest kuracja mezenchymalnymi komórkami macierzystymi w ramach Produktu Leczniczego Terapii Zaawansowanej (PLTZ).

Zakwalifikowano syna do tej terapii. Pierwsze dawka ma być podana w kwietniu. Niestety, wszystko byłoby zbyt piękne, gdyby było na wyciągnięcie ręki. Terapia jest droga i nie na moje możliwości finansowe. Koszt to sto tysięcy złotych – mówi pani Mariola, która dzielnie walczy o zdrowie swojego syna.

Łukasz urodził się z wrodzoną wadą serca. W 2019 roku uległ wypadkowi. Doszło do zatrzymania akcji serca wskutek spadku elektrolitów. Przez rok był w śpiączce.

Łukasz zawsze wesoło i pogodnie pokonywał trudności. Teraz też radzi sobie dzielnie - mimo swojej niepełnosprawności oraz ograniczeń jest bardzo aktywny oraz zawzięty w tym co robi. Nie daje za wygraną. Po kilku miesięcznej rehabilitacji w warunkach domowych, syn wraca do sprawności umysłowej. Pojawiają się delikatne ruchy kończyn, ale w dalszym ciągu nie chodzi oraz ma również zaburzony rozwój mowy – dodaje pani Mariola.

Łukasz marzy, aby wrócić do dawnej sprawności i zabrać swoją córkę na plac zabaw.

Źródło: zrzutka.pl Źródło: zrzutka.pl Źródło: zrzutka.pl

W tym celu powstała zbiórka, gdzie ludzie dobrej woli mogą wesprzeć leczenie mężczyzny. Ponadto jest facebookowa grupa – Licytacje dla Łukasza. Każdy chętny może wystawić rzeczy na licytację i wspomóc akcję.

Zbiórka na leczenie Łukasza znajduje się TUTAJ.

Facebookowa grupa, gdzie odbywają się licytacje na rzecz leczenia znajduje się TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24