08.03.2021 15:00 2 NW/KPP w Kartuzach

Kartuzy: 36-latek usłyszał 22 zarzuty za wykroczenia drogowe

Fot. archiwum

Wyprzedzał pomimo podwójnej ciągłej, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami. W piątek (5 marca) policjanci z Kartuz zatrzymali 36-latka, który podczas ucieczki przed mundurowymi popełnił liczne wykroczenia drogowe.

Kierowca volkswagena wyprzedzał inne pojazdy mimo podwójnej ciągłej. Wśród wyprzedzanych aut był nieoznakowany radiowóz ruchu drogowego, który zarejestrował wykroczenie. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, by zatrzymać pędzącego ulicami kierowcę.

Mężczyzna kontynuował jazdę, popełniając liczne wykroczenia drogowe podczas ucieczki. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 138 km/h. W Gowidlinie porzucił pojazd i próbował uciec. Policjanci pobiegli za nim i po chwili go zatrzymali – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności na rok i dwa miesiące. Jak informuje kartuska policja, 36-latek został doprowadzony do komendy.

Mundurowi szczegółowo przeanalizowali zapis z wideorejestratora i na jego podstawie mężczyzna usłyszał 22 zarzuty dotyczące wykroczeń w ruchu drogowym. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24