03.03.2021 15:30 0 WH

Panie będą świętować na Nordzie – gdzie i jak spędzić Dzień Kobiet?

Źródło: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Gra miejska, koncerty i aktywność fizyczna to propozycje na spędzenie Dnia Kobiet w naszym regionie. Każda Pani znajdzie coś dla siebie, aby celebrować swoje święto. Wydarzeni będą odbywać się w reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

W poniedziałek (8 marca) przypada wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Historia tego wydarzenia sięga 1910 roku, kiedy to ustanowiono Dzień Kobiet Pracujących na konferencji socjalistek w Kopenhadze. Był to wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. W Polsce celebrowanie 8 marca stało się popularne w czasach PRL-u.

Z okazji Dnia Kobiet na Nordzie odbędą się wyjątkowe wydarzenia skierowanie do Pań i nie tylko. Część imprez odbędzie się w trybie stacjonarnym z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

Gmina Wejherowo

W sobotę ( 6 marca) o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie wystąpi Stefano Terrazzino, który zaprezentuje swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Darmowe bilety będą do odbioru dwa dni przed koncertem.

Stefano Terrazzino czekał cały rok na to wydarzenie. Mam nadzieję, że wreszcie się doczeka. Wszyscy, którzy lubią i uwielbiają Stefano wiedzą, że zarówno będzie muzycznie i tanecznie. Na pewno będzie wesoło. Myślę, że to będzie fajna odskocznia po tym ciężkim okresie zimowym. Występ jest dedykowany kobietom, ale zapraszamy także mężczyzn i całe rodziny – mówi Natasza Sobczak, dyrektor BCK Gminy Wejherowo w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Źródło: BCK Gminy Wejherowo

Gmina Luzino

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprasza na Muzyczny Dzień Kobiet. W poniedziałek (8 marca) o godzinie 18:00 w Sali Bankietowej Trzy Korony w Luzinie zagrają artyści muzyki poważnej – Magdalena Maniewska oraz Zbigniew Gach. Publika będzie miała okazję usłyszeć utwory kompozytorów barokowych – Bach, Marcello, Handel oraz współczesnych - Piazzolla, Morricone, Dębski, Kilar. Koncert zostanie uświetniony grą świateł. Ponadto przygotowano niespodziankę dla każdej Pani.

Źródło: GOK Luzino

Gmina Kosakowo

Kosakowskie Centrum Kultury proponuje spędzić muzycznie Dzień Kobiet. W sobotę (6 marca) na scenie wystąpi Agnieszka Babicz z zespołem Rama 111 w repertuarze Anny German. Zaplanowano na ten dzień dwa występy.

Zapraszamy Państwa na niecodzienne spotkanie z kobietą, jej wizerunkiem, na który składają się dziesiątki okruchów, by na koniec jak w mozaice, stworzyć wspaniały obraz. Obrazem tym jest artystka niezwykła – Anna German – informuje Kosakowskie Centrum Kultury.

Źródło: Kosakowskie Centrum Kultury

Gmina Linia

Panie z gminy Linia mogą liczyć na sportowe emocje. Gminny Dom Kultury w Lini proponuje „Dzień Kobiet aktywnie”. Główny punkt programu to marsz z kijkami nordic walking. Po treningu na panie czeka ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Ponadto będzie też upominek dla każdej uczestniczki.

Źródło: Gminny Dom Kultury w Lini

Puck

Gra miejska z okazji Dnia Kobiet to pomysł Urzędu Miasta w Pucku, która będzie miała miejsce w sobotę (6 marca) w godzinach 12:00 – 17:00. Zabawa polega na dotarciu do punktów oznaczonych na mapie, gdzie uczestnicy będą rozwiązywać zadania. Jak na razie pucki magistrat nie zdradza więcej szczegółów na temat gry.

Zespół powinien wybrać Lidera – kobietę, która będzie ostatecznie decydowała o treści udzielonej odpowiedzi oraz wyborze trasy przejścia. Lider będzie brał udział w losowaniu nagród. Dodatkowo przewidziano nagrodę niespodziankę dla każdej pełnoletniej uczestniczki gry. Wszystkie uczestniczki otrzymują nagrody niespodzianki po zdaniu prawidłowo wypełnionej Karty Gry – informują puccy urzędnicy.

Regulamin zabawy znajduje się tutaj.

Źródło: UM w Pucku

RUMIA

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na koncert pt. „Kobiety – Kobietom”, gdzie wystąpi chór MUZAiki.

„Muzyka jest jak kobieta – stworzona po to, by jej słuchano i zachwycano się jej pięknem. Piękno kobiety widoczne w jej oczach, które są drzwiami do jej serca, będącego niezgłębioną tajemnicą…Tam mieszka miłość….” Tego i innych tajemnic o miłości dowiecie się z repertuaru artystycznego podczas koncertu MUZAiki. Jeden z utworów będzie zadedykowany również mężczyznom, ponieważ wszyscy – i kobiety i mężczyźni – chcemy czuć się kochani – zachęcają pracownicy MDK Rumia.

Źródło: MDK Rumia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24