02.03.2021 11:30 1 raz/pomorskie.eu

Po zimie kaszubskie szlaki kajakowe zyskały nowe oblicze

źródło: pomorskie.eu

Idzie wiosna, a co za tym idzie - m.in. kajakarze szykują się do nowego sezonu. Ta informacja zapewne ich ucieszy - zima nastąpiły zmiany na Pomorskich Szlakach Kajakowych - pojawiły się nowe przystanie i wygodne przenoski - m.in. na Kaszubach.

Jak podaje serwis prasowy pomorskiego samorządu, mimo zimowych miesięcy na szlakach kajakowych cały czas trwają prace budowalne. W ostatnich miesiącach i tygodniach dla wodników przygotowano nowe przystanie, slipy, rynny do wyciągania kajaków i miejsca na ogniska, m.in. na szlaku Łeby w gminie Lębork. Jak zapewniają urzędnicy, nowe miejsca są już gotowe na zbliżający się sezon spływów.

źródło: pomorskie.eu

W Lęborku na kajakarzy czekają już gotowe: przystań, pomosty i przenoska. Dodatkowo miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać z wygodnych wiat z ławostołami do piknikowania. Inwestycja znajduje się na rzece Łebie, która zachwyca różnorodnością - informują przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.

I podkreślają, że każdy z etapów spływu jest inny: W górnym odcinku, prowadzącym wśród kaszubskich wzgórz, rzeka jest wąska i wymagająca. W korycie znajduje się wiele przeszkód: zwalonych drzew, krzewów, gałęzi. Są też liczne przenoski.

Woda płynie raczej spokojnie, tylko od czasu do czasu pojawia się szybszy nurt. W środkowym odcinku rzeki nurt przyspiesza. Tutaj znajduje się najbardziej ekstremalny fragment rzeki. Duży spadek terenu oraz liczne głazy na dnie rzeki tworzą długie i mocne bystrza, które dostarczają niesamowitych emocji. Natomiast od Łęczyc charakter rzeki zmienia się całkowicie. Ta część szlaku jest łatwa, idealna dla spływów dla osób zaczynających przygodę z kajakarstwem - zachęcają przedstawiciele władz Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24