23.02.2021 14:30 0 WH/Norda FM

Dom Dziennego Pobytu powstanie w Celbowie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

W gminie Puck pojawi się Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych. Placówka zostanie zlokalizowana w miejscu dawnej szkoły w Celbowie. Jak zapowiada wójt gminy Tadeusz Puszkarczuk, mieszkańcy będą mieli możliwość darmowego wypożyczenia sprzętu do rehabilitacji.

Łączna wartość inwestycji to ponad 12 milionów złotych, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie. W kosztach została zawarta nie tylko budowa obiektu, ale także jego wyposażenie oraz prowadzenie przez okres dwóch lat.

Powstała potrzeba stworzenia Domu Dziennego Pobytu dla starszych mieszkańców, którzy potrzebują opieki w trakcie dnia, gdy rodzina pracuje. Gmina Puck jako gmina wiodąca złożyła wniosek obejmujący działania dla seniorów w gminie Władysławowo, mieście Pucku i gminie Kosakowo. Wszystkie te gminy będą przygotowywały obiekty, które mają wesprzeć osoby starsze, ale największe zadanie inwestycyjne jest w gminie Puck – tłumaczy Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Placówka powstanie w miejscu zlikwidowanej szkoły podstawowej w Celbowie. Prace rozpoczęły się w październiku 2020 roku. W Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych będą gabinety do różnego rodzaju terapii m.in. psychologicznej czy fizjologicznej. Ponadto pensjonariusze będą mieli zapewnione wyżywienie.

Mam nadzieję, że to rozwiązanie, które chcemy zrealizować przyniesie oczekiwane rezultaty i zadowolenie naszych mieszkańców. W ramach projektu będzie darmowa wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji, bo nie zawsze ludzie posiadają lub mają dostęp do tego sprzętu – dodaje wójt gminy Puck.

Budowa placówki ma zakończyć się w maju. Pierwsi seniorzy będą mogli pojawić się w Domu Dziennego Pobytu już od września 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24