23.02.2021 09:30 0 raz

Mieszkańcy poczuli gaz – ewakuowano kilkadziesiąt osób

fot. Marek Trybański/TTM

Niepokojąca woń postawiła na nogi mieszkańców jednego z bloków na ulicy Henryka Łasaka w Lęborku w poniedziałek wieczorem (22 lutego). Doszło do wycieku gazu. Na miejsce przybyły służby - konieczna była ewakuacja blisko 70 osób.

Strażacy z Lęborka zostali wezwani do akcji o godzinie 19:35. Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Łasaka poczuli woń ulatniającego się gazu. Instrumenty pomiarowe potwierdziły stężenie groźnej substancji w budynku. Natychmiast zorganizowano ewakuację 69 osób.

Przy współpracy z władzami miasta i zarządcą budynku podstawiono autobus, w którym ewakuowane z zagrożonego terenu osoby mogły się ogrzać. Na miejsce wezwano służby gazownicze, które przystąpiły do zlokalizowania źródła zagrożenia - relacjonuje kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM fot. Marek Trybański/TTM

Jak się okazało, do ulatniania się gazu doszło poza budynkiem, jednak dostał się on do piwnic budynku i dlatego był wyczuwalny przez mieszkańców. Pracownicy gazowni zabezpieczyli wyciek. Ewakuowane osoby mogły wrócić do mieszkań około godziny 23:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24