16.02.2021 09:15 1 raz

Lębork: Chcą… uszyć dla drzewa wełniany, kolorowy ‘płaszcz’

źródło: MBP Lębork

Bibliotekarze z Lęborka zapraszają mieszkańców miasta i okolic do wzięcia udziału w nietypowej akcji. „W czasie kiedy najbezpieczniej jest przebywać we własnych czterech kątach proponujemy sięgnięcie po szydełko lub druty i wydzierganie elementów płaszcza, w który ubierzemy sosnę znajdującą się tuż przy wejściu do biblioteki” – zachęcają.

„Przyłącz się do akcji i uszyj z nami płaszcz dla sosny. Będzie kolorowo przez cały rok” – tak do udziału w nietypowej akcji zachęcają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Podkreślają, że można dziergać w domu lub wspólnie z bibliotekarzami – spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 1:00 w klubie biblioteki, podczas spotkań z pasją dla seniorów.

Weź ze sobą szydełko/druty i włóczkę, jeżeli nie masz - my zapewnimy materiały. Na spotkania obowiązują zapisy: tel. 59 86 22 307, w. 21, e-mail: [email protected] Liczymy szczególnie na seniorów i wszystkie osoby, które potrafią dziergać. Tym nie mniej jeśli ktoś nie potrafi, może jest to właśnie ten moment, aby się nauczyć – podają pracownicy lęborskiej książnicy.

Aby wziąć udział w akcji należy: wykonać przynajmniej jeden element na szydełku lub drutach. Można również wydziergań ozdoby w innym kształcie czy też ze świątecznym akcentem. Gotowe elementy (ilość nieograniczona) należy do końca lutego 2021 r. przynieść do biblioteki lub wrzucić do trezora, znajdującego się przy wejściu. Do prac można dołączyć swoje dane osobowe i numer telefonu jeżeli chcesz, aby informacja o Twoim udziale pojawiła się w mediach biblioteki. Jeśli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, a posiada niepotrzebną włóczkę, szalik, sweter - może dostarczyć je do biblioteki (także do trezora), a pracownicy biblioteki przekażą je osobom, które będą chciały wydziergać elementy.

Chętnym osobom zapewnimy również włóczkę lub nauczymy szydełkować – zapewniają bibliotekarze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24