27.01.2021 16:30 0 WH/pomorskie.eu

'Twój głos się liczy' - weź udział w konsultacjach na temat projektów regionalnych

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w konsultacjach społecznych projektów regionalnych programów strategicznych „Pomorskie 2030”. Główne tematy dotyczą m.in. ochrony klimatu, zdrowia, edukacji i gospodarki. Opinie można zgłaszać do 5 marca 2021 roku.

Każdy mieszkaniec województwa pomorskiego może zabrać głos w konsultacjach. Projekty czterech regionalnych programów strategicznych będą miały decydujący wpływ na rozwój regionu w najbliższych latach.

Mieszkańcy, w ogłoszonych konsultacjach społecznych, mogą wypowiedzieć na temat tego, co powinno być najważniejsze oraz które obszary rozwoju należy szczególnie wesprzeć. Pomorzanie mogą wypowiedzieć się m.in. w kwestii zmian klimatu w regionie, jak wprowadzić zasady gospodarki o obiegu zamkniętym czy na jaką energetykę postawić – czytamy w komunikacie prasowym urzędu marszałkowskiego.

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął regionalne programy strategiczne dotyczące:

  • środowisko i energetyka (zmiany klimatu, zagrożenia występowania suszy i powodzi, różnorodność biologiczna, ochrona środowiska, gospodarka o obiegu zamkniętym, energetyka cieplna),

  • zdrowie i polityka społeczna (demografia, wykluczenie społeczne, pomoc społeczne, ochrona zdrowia, zagrożenie epidemiczne, dostęp do świadczeń zdrowotnych, działalność NGO-sów oraz podmiotów ekonomii społecznej),

  • edukacja i kapitał społeczny (powszechność edukacji, kompetencje kadry edukacyjnej, doradztwo zawodowe, szkolenia branżowe, rozwój kultury, przestrzeń regionu przyjazna dla mieszkańców),

  • gospodarka, rynek pracy i turystyka (profil gospodarczy regionu, pozycja międzynarodowa, innowacyjność, rynek pracy, zarządzanie talentami, turystyka i oferta spędzania czasu wolnego).

Władze Pomorza zachęcają do udziału w konsultacjach, przekonując, że liczy się każdy głos. Urzędnicy czekają na propozycje, uwagi i spostrzeżenia do 5 marca 2021 roku.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24