25.01.2021 18:39 1 NW/KPP w Wejherowie

'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego' - kilkadziesiąt wystawionych mandatów

Fot. KPP Wejherowo

W piątek (22 stycznia) policjanci z drogówki prowadzili akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania rozpoczęły się już wczesnym rankiem. Funkcjonariusze odnotowali łącznie pięćdziesiąt sześć wykroczeń.

Mundurowi sprawdzali na terenie całego powiatu wejherowskiego czy kierowcy oraz piesi przestrzegają zasad bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Policjanci reagowali na wszelkiego rodzaju przewinienia, a tych dopuszczali się nie tylko kierowcy, a także piesi.

Podczas piątkowych działań ujawniono pięćdziesiąt sześć wykroczeń, z czego czternaście popełnili piesi. Jak informuje oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus, głównymi przewinieniami pieszych było przejście przez jezdnię w miejscach niedozwolonych albo na czerwonym świetle. Przypomnijmy, że w piątek (22 stycznia) tylko do godziny 15:00 mundurowi wystawili trzydzieści sześć mandatów, w tym osiem dla pieszych.

Dodatkowo w trakcie kontroli prędkości w rejonie przejść dla pieszych, policjanci ujawnili aż 32 wkroczenia, a kierowcy, którzy je popełnili, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Ponadto mundurowi zwracali uwagę w trakcie działań na stosowanie się do obostrzeń Covid-19 – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci z drogówki ukarali mandatami karnymi dziesięć osób, które nie przestrzegały zasady, mówiącej o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Niektórzy piesi, którzy spotkali w miniony piątek policjantów otrzymywali także odblaski, a to wszystko w ramach prowadzonej akcji edukacyjno – informacyjnej „Świeć przykładem”.

Mundurowych można było spotkać w wielu różnych miejscach, głownie w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy – czytamy w komunikacie policji.

Fot. KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24