20.01.2021 18:00 0 NW/KPP w Lęborku

Lębork: kradł pieniądze z automatów na myjni samochodowej

Źródło: KPP w Lęborku

Kryminalni z Lęborka zatrzymali 35-latka, który włamywał się do wrzutników monet w automatach miejscowej myjni samochodowej, skąd kradł pieniądze. Łącznie okradzionych zostało osiem automatów. Jak ustaliła policja mężczyzna miał wspólniczkę, której personalia znane są już mundurowym.

Jak poinformowała w środę (20 stycznia) Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, w sobotę (16 stycznia) w Lęborku doszło do kradzieży na terenie myjni samochodowej. Mundurowi ustalili, że sprawca podchodził do każdego z wrzutników na pięciu stanowiskach myjni i wyłamywał zamki w drzwiczkach. Towarzysząca mu kobieta wyjmowała z automatów bilony.

Zabezpieczone przez śledczych ślady i dowody oraz własne ustalenia kryminalnych przyczyniły się do wytypowania sprawców i zatrzymania jednego z nich. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili też, że zatrzymany 35-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, w nocy z 12 na 13 stycznia, na tej samej myjni, dokonał niezgłoszonej wcześniej kradzieży z włamaniem do 3 innych automatów – czytamy w komunikacie KPP w Lęborku.

35-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Służby ustaliły tożsamość kobiety, która towarzyszyła mu w tym procederze i prowadzą działania zmierzające do zatrzymania jej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24