19.01.2021 18:30 5 WH/TTM

Szereg inwestycji zaplanowano w gminie Linia w 2021 roku

Źródło: UG Linia

Rok 2021 upłynie pod znakiem wielu inwestycji w gminie Linia. Samorząd otrzymał 4 miliony dofinansowania z rządowych środków. W planach jest m.in. docieplenie i termomodernizacja szkoły w Zakrzewie oraz stworzenie Dziennego Domu Pobytu.

Gmina Linia ma sporo planów do realizacji w obecnym roku. Główna kwestia to przedsięwzięcia kanalizacyjne i drogowe. Przyłączenie do kanalizacji sanitarnej nastąpi m.in. w Pobłociu oraz na osiedlu między wylotem z gminy w stronę Lęborka.

Chcemy cały trójkąt między ulicą Długą, Kaszubską i Sportową skanalizować – tłumaczy wójt gminy Linia, Bogusława Engelbrecht.

Nowe drogi z całą infrastrukturą, czyli chodnikami i przejściami dla pieszych, mają powstać w Niepoczołowicach i w Pobłociu na osiedlu. Natomiast drogi dojazdowe do gruntów rolnych pojawią się w miejscowości Kętrzyno oraz Niepoczołowice.

Aktualnie robimy dokumentacje na pozostałe projekty drogowe, abyśmy mogli aplikować po kolejne dofinansowania – dodaje Engelbrecht.

Gminie udało się uzyskać dodatkowe fundusze z rządowych środków na realizację inwestycji.

To dla nas bardzo wyjątkowy rok, gdzie możemy realizować zadania, które nie udałoby się wykonać. Mimo pandemii, myślę, że uda nam się to zrobić. Jesteśmy przygotowani – tłumaczy włodarz gminy.

W ramach współpracy z gminą Łęczyce planowane są inwestycje w odnawialne źródła energii. Ponadto zostanie rozszerzona działalność żłobka. Oprócz tego w planach jest ocieplenie i termomodernizacja szkoły w Zakrzewie.

Kolejny ważny aspekt to polityka społeczna gminy. W 2021 roku ma rozpocząć się budowa Dziennego Domu Pobytu.

Będziemy tam realizować warsztaty terapii zajęciowej w Lini na ul. Szkolnej. Bardzo chciałam robić taki projekt, ponieważ kiedyś pracowałam w pomocy społecznej. Chciałabym uwydatnić ten problem, że jest coraz więcej osób, które potrzebują też stacjonarnej opieki, więc fajnie byłoby zorganizować to w gminie, a zaczynamy od początku czyli dzienne zajęcia – wyjaśnia Engelbrecht. — Od 2017 roku korzystamy z Europejskiego Funduszu Społecznego. Planujemy też rozszerzyć i odnowić miejsce rekreacji w Strzepczu nad jeziorem. Planów jest bardzo dużo i na dzień dzisiejszy powiedziałabym, że na 98 procent jesteśmy w stanie je realizować – podkreśla wójt gminy Linia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24