13.01.2021 13:30 18 NW/TTM

Przychodnie przygotowują się do masowych szczepień

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od piątku (15 stycznia) rozpocznie się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. Po służbie medycznej przyszedł czas, by szczepionki podane zostały pensjonariuszom i pracownikom Domów Pomocy Społecznej. Następnie szczepionki otrzymają seniorzy powyżej 70 i 80 roku życia.

W poniedziałek (11 stycznia) rząd ogłosił plan działania na najbliższy czas. Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i ich pracownicy. W powiecie wejherowskim wytypowano 20 punktów szczepień.

Kończymy kompletować listę z naszych DPS-ów osób do zaszczepienia. Do czwartku (14 stycznia) musimy zamówić odpowiednią liczbę szczepionek, które mają do nas dotrzeć do poniedziałku (18 stycznia) do godziny 12:00. Ciąg chłodniczy mamy do wykorzystania do piątku (15 stycznia) do godz. 10:00 i w ciągu tego czasu musimy zaszczepić zgłoszone osoby – informuje Szymon Borodziuk, właściciel jednej z wejherowskich przychodni w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Szczepienia mają sprawić, że praca w ośrodkach powróci do normy.

Czekamy na to z utęsknieniem. Poinformowaliśmy oczywiście wszystkich pracowników o możliwości szczepień, a ci wyrazili taką wolę. Ci, którzy się jeszcze wahają mają czas na podjęcie decyzji do 14 stycznia. Jest to ostateczny termin. Mamy nadzieję, że szczepienia zmienią nieco nasze funkcjonowanie, i że mieszkańcy domów będą mogli ponownie spotykać się ze swoimi bliskimi – mówi Alicja Hilla, dyrektor DPS w Wejherowie.

Ministerstwo Zdrowia planuje przekazywać skromną liczbę szczepionek (30 dawek) na tydzień, na każdy punkt szczepień. Jest to maksymalna dawka, jaką może otrzymać placówka, nawet jeśli poprosi o więcej. Szczepienia populacyjne powinny rozpocząć się od 25 stycznia, bo od tej daty można dopiero udostępniać miejsca do rejestracji.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Jak podkreśla Szymon Borodziuk, w miesiącu zaszczepią w jednym z wejherowskich punktów 2400 osób, choć ich moce przerobowe są dużo większe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24