12.01.2021 14:30 5 NW/KPP w Lęborku

Włamał się do samochodu, ale zapomniał zabrać z niego swój plecak

Fot. archiwum

Młody mieszkaniec powiatu wejherowskiego włamał się do samochodu, ale zostawił po sobie ślad – plecak ze swoimi i cudzymi dokumentami. Ponadto policjanci ustalili, że 22-latek prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi i posiadał środki odurzające. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia.

Uwagę policjantów zwrócił w niedzielę (10 stycznia) młody mężczyzna pchający po ulicy volkswagena, który na widok funkcjonariuszy schował się za autem. Godzinę wcześniej służby uzyskały informację o włamaniu do mercedesa i kradzieży znajdujących się w nim pieniędzy.

Policjanci widząc, że mężczyzna odpowiada rysopisowi sprawcy tego przestępstwa, niezwłocznie zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że to 22-latek z powiatu wejherowskiego, któremu skończyło się paliwo w aucie. Mundurowi znaleźli przy nim kopertę, w której znajdowały się pieniądze pochodzące z kradzieży z włamaniem do mercedesa oraz woreczek strunowy ze środkiem odurzającym – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Personalia 22-latka pokrywały się z danymi zawartymi w dokumentach, które zostawił w bagażniku mercedesa. Funkcjonariusze ustalili, że do samochodu, jakim poruszał się ulicami Lęborka była przymocowana kradziona tablica rejestracyjna.

Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowany i zabezpieczony do sprawy. Policja ustaliła, że 22-latek prowadził auto pomimo sądowego zakazu, a w pobliżu miejsca kradzieży zniszczył fragment ściany i drzwi prowadzące do piwnicy jednego z budynków mieszkalnych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia, kradzieży tablic rejestracyjnych, prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi, przywłaszczenia dowodu osobistego i karty bankomatowej oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności – informują policjanci z KPP w Lęborku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24