04.12.2020 14:15 0 NW/KPP w Wejherowie

Znęcał się nad bliskimi i groził im śmiercią - został zatrzymany

Źródło:KPP w Wejherowie

Funkcjonariusze zatrzymali 61-latka z gminy Gniewino, który znęcał się nad swoimi bliskimi. Po kolejnej awanturze i przepychankach pokrzywdzeni wezwali policjantów. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie śledczym. „Za kratami” może posiedzieć nawet pięć lat.

Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w gminie Gniewino. Tam zatrzymali 61-latka, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad członkami swojej rodziny.

Ustalono, że mężczyzna znieważał swoich bliskich, groził śmiercią, zakłócał spoczynek w nocy i ograniczał kontakt z innymi osobami. Jak informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, 61-latek usłyszał zarzut znęcania się nad członkami rodziny, naruszenia czynności narządów ciała i kierowania gróźb karalnych.

Wobec agresora zastosowano tymczasowy areszt – na okres trzech miesięcy.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24