03.12.2020 18:30 4 raz/KPP Wejherowo

Okradali myjnie samochodowe - grozi im pobyt w więzieniu

Zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Dzięki pracy kryminalnych z Wejherowa mieszkaniec Tczewa odpowie za trzy kradzieże z włamaniem. Mężczyzna nocą włamywał się do myjni samochodowych. Za to samo przestępstwo odpowie tez młody mieszkaniec Wejherowa.

Praca kryminalnych z Wejherowa doprowadziła do zatrzymania włamywacza. Policjanci ustalili, że 34-latek odpowiada za trzy włamania do myjni samochodowych w Wejherowie i Rumi, do których doszło w pierwszej połowie października.

Straty, jakie spowodował włamywacz, wyniosły kilkanaście tysięcy złotych. Wczoraj (2 grudnia-przyp. red.) kryminalni na terenie Tczewa zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów, którzy zapukali do jego drzwi. Sprawca został przetransportowany do wejherowskiej komendy, gdzie następnie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży z włamaniem, jednego usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Ponadto kryminalni także pod koniec listopada zatrzymali sprawcę innej kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej w Wejherowie.

Włamywaczem w tym przypadku był 22-letni wejherowianin. Został także doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut - dodaje policjantka.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24