15.07.2020 14:55 0 mat. partnera Materiał partnera

Odzież motocyklowa - niezbędne wyposażenie na początek

mat. partnera

Otwarta przestrzeń, bezkresna szosa i letnia aura - wszystko to elementy przepisu na idealną wyprawę motocyklową. Przygotowania warto rozpocząć rzecz jasna od sprawdzenia stanu technicznego samego pojazdu. Wszystkie zużyte elementy należy wymienić, a resztę pojazdu odpowiednio zabezpieczyć i przygotować do nowego sezonu.

A co z motocyklistą? Każda część ciała powinna być osłonięta przed działaniem wiatru i zimna. Odzież motocyklowa przede wszystkim powinna zapewniać ochronę przed drobnymi urazami ciała, na jakie kierujący pojazdem może być narażony w czasie upadku. Zastanawiasz się jak skompletować niezbędne osprzętowanie - na samym początku warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych elementów stroju motocyklowego, które następnie można rozbudowywać o kolejne, w zależności od potrzeb i preferowanego stylu jazdy. W Gmoto znajdziesz wszystko czego potrzebujesz do rozpoczęcia przygody z motocyklem.

Odzież na motocykl - od czego zacząć kompletowanie osprzętowania

W czasie jazdy kierujący pojazdem szybko może zorientować się, że odpowiednia odzież na motocykl nie tylko zapewnia komfort, ale także wzmaga bezpieczeństwo na drodze. Na samym początku - kiedy dopiero rozpoczyna się kompletowanie osprzętowania, warto postawić na kilka najprzydatniejszych elementów. Najważniejsza jest ochrona głowy - więc kask jest pierwszym w co należy się zaopatrzyć. Jest to absolutna podstawa przed wyruszeniem w jakąkolwiek trasę. Urazy głowy są najgroźniejsze dla motocyklisty, dlatego trzeba zapobiegać im wszelkimi sposobami. Po każdej stłuczce czy pozornie niegroźnym wypadku należy zastanowić się nad zaopatrzeniem się w nowy kask. Wyruszając w trasę trzeba mieć pewność, że jego struktura jest nienaruszona i będzie w stanie przyjąć na siebie impet ewentualnego uderzenia, chroniąc życie i zdrowie motocyklisty.

Poza tym przydatne okażą się takie akcesoria jak dobrej jakości rękawice oraz buty. Korzystając z pojazdu jasnym jest, że stopy oraz dłonie są najbardziej narażone na powstawanie drobnych zadrapań i urazów. Jest to drobnostka, ale w rzeczywistości ma znaczące przełożenie na jakość całej jazdy. To odzież na motocykl, której wagi nie warto bagatelizować. Rękawice - zwłaszcza modele z wbudowanym protektorem, chronią dłonie przed drobnymi uszkodzeniami, a także osłaniają przed zimnem. W czasie szybkiej jazdy palce bardzo szybko kostnieją, co przekłada się na osłabione czucie i dłuższy czas reakcji na drodze. Jest to także element, który pomaga w przeciwdziałaniu powstawania bolesnych otarć.

Obuwie także jest niezwykle ważne w podstawowym wyposażeniu. Warto już na samym początku dobrać model dla siebie, ponieważ osłonięta stopa nie będzie narażona na stłuczenia - spowodowane upadkiem czy nawet samym użytkowaniem motocykla. Dzięki temu stopa wygodnie spoczywa na podnóżku i nie ześlizguje się z niego, co zapewnia motocykliście dodatkową stabilność. Poza tym buty powinny być wodoszczelne, co zapobiegnie wyziębieniu stóp w razie opadów deszczu. Dobrze dobrana (nawet w podstawowym zakresie) odzież na motocykl zdecydowanie poprawia komfort w czasie jazdy, dzięki czemu bez przeszkód można dalej pracować nad rozwijaniem swoich umiejętności i pokonywaniu nowych tras.

mat. partnera

Bezpieczeństwo, wygoda i dobry styl - odzież motocyklowa

Początkujące osoby powinna zainteresować także odzież motocyklowa, która osłoni tułów i nogi. W zależności od tego jaki styl jazdy się preferuje oraz jak długie trasy zwykle się pokonuje, warto zainwestować w takie elementy jak kurtki motocyklowe i spodnie motocyklowe. Dla osób trenujących jazdę w stylu enduro bardzo ważna jest każda warstwa ochronna, dlatego też powinny one sięgać do dodatkowo wzmocnioną odzież z wbudowanymi ochraniaczami i dodatkowymi przeszyciami.

Wytrzymałe materiały, z których tworzy się odzież tego typu są odporne na powstawanie przetarć, dziur, a także dobrze izolują przed zimnem. Rozwijanie dużych prędkości i pęd wiatru mogą bardzo dotkliwie wychłodzić - nawet kiedy podróżuje się na motocyklu latem. Na początek warto dobrać dla siebie uniwersalną kurtkę i pasujące do niej spodnie, które w połączeniu z odpowiednim obuwiem, rękawicami oraz kaskiem powinny dać optymalny poziom zabezpieczeń. Taki zestaw jest uniwersalny i sprawdzi się doskonale na większość tras. W przypadku jazdy wyczynowej, trzeba pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu kolan, łokci oraz ramion. Do tego celu świetnie sprawdzi się odzież motocyklowa typu enduro.

Odzież motocyklowa damska: doskonałe dopasowanie

Odzież motocyklowa damska charakteryzuje się dobrym dopasowaniem do budowy kobiecego ciała. Dlaczego jest to tak ważne? Odzież dedykowana do jazdy jest ciężka i sztywna - dzięki czemu z jednej strony zapewnia tak skuteczną ochronę. Z drugiej, uniwersalne modele unisex mogą okazać się zwyczajnie niewygodne dla kobiet. Zwłaszcza w przypadku osób o drobniejszej budowie ciała nadmiar materiału i niedopasowane osłony będą uwierać oraz ograniczać zakres ruchów, czego żadna motocyklistka z pewnością nie chce. Warto poszukiwać modeli o kroju dedykowanym specjalnie dla kobiet. Dobrej jakości odzież motocyklowa damska dostępna jest w rozmiarówce odpowiadającej wymiarom kobiecego ciała, dzięki czemu może zapewnić optymalną ochronę w czasie jazdy. Rzecz ma się podobnie także w przypadku obuwia oraz innych akcesoriów, jak np. rękawic.

mat. partnera

Wysoka jakość i trwałość: odzież na motocykl w sklepie Gmoto

Dobierając odzież na motocykl - zwłaszcza na samym początku nauki jazdy, warto stawiać na elementy dobrze dopasowane do budowy ciała, wykonane z wytrzymałych materiałów oraz w miarę możliwości dobrane wedle wymogów, jakie narzuca na kierującego dana trasa. Każdy element ubioru motocyklisty musi być jak najlepiej dopasowany, dzięki czemu w razie potrzeby zadziała tak, jak powinien - chroniąc ciało. Sklep Gmoto zaopatruje motocyklistów w najwyższej jakości elementy odzieży ochronnej, akcesoria, a także części zamienne i wszystko co jest potrzebne do bezpiecznej jazdy, przechowywania oraz serwisowania pojazdu. W ofercie elementy dystrybuowane od najlepszych producentów na rynku, dostępne w szerokiej palecie wariantów - dla każdego motocykla.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24