08.07.2020 15:55 8 raz/TTM

Rozbudowa portu w Pucku coraz bliżej

mat. pras.

Dzięki tej inwestycji żeglarze odwiedzą Puck, zostawią pieniądze w restauracjach i sklepach, a co za tym idzie, rozwijać się będzie lokalna gospodarka. W środę (8 lipca) podpisano umowę z inżynierem kontraktu rozbudowy i przebudowy puckiego portu.

Władze Pucka podpisały umowę z przedsiębiorstwem inżynieryjnym, które zajmie się reprezentowaniem puckiego samorządu w procesie wyłonienia wykonawcy rozbudowy i przebudowy portu w Pucku, a także nadzorem nad przebiegiem prac.

Wartość umowy wynosi 448 950 złotych, a planowany termin zakończenia czynności odbiorowych I etapu zakładany jest na 31 grudnia 2020 roku.

Na tę inwestycją czekają mieszkańcy, turyści, żeglarze z całej Polski i świata. Wyłonienie inżyniera kontraktu to pierwszy poważny krok na drodze do jej realizacji. Teraz przyjdzie czas na konkretne rozmowy m.in z urzędem marszałkowskim, który współfinansuje przedsięwzięcie, a następnie na przystąpienie do przetargu. Mamy nadzieję, że uda się wyłonić wykonawcę w tym roku, w roku setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem – powiedziała Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

I etap realizacji całej inwestycji obejmuje budowę części Falochronu Północnego ze stanowiskami cumowniczymi dla osłony Basenu Rybackiego przed nadmiernym zafalowaniem, budowę stałego pomostu połączeniowego wraz z trzema pomostami pływającymi dla 98 jachtów. Pomost będzie łączył falochron z lądem i wyposażony zostanie w stanowiska sprzętu ratunkowego, drabinki ratownicze, bomy i postumenty poboru energii.

Projekt zakłada także budowę kierownic stalowych na palach, jako konstrukcji zabezpieczających przed kolizją.

mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras.

Ta marina to jest dla nas impuls rozwoju. Jest to strategiczna inwestycja, która napędzi naszą gospodarkę i spowoduje, że w kieszeniach mieszkańców Pucka będzie po prostu więcej pieniędzy. Jeśli żeglarze przypłyną od mariny, i zostaną w Pucku kilka dni, to wyjdą do miasta, zostawią pieniądze w restauracjach, w sklepach, w różnych punktach usług, w porcie. Skorzystają z noclegów w hotelach. Puck ma być miejscem spotkań. Miejscem, gdzie się ludzie na chwilę zatrzymują – stwierdziła gospodyni miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24