08.07.2020 11:45 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Kredyt gotówkowy - gdzie najtaniej dostaniesz kredyt?

mat. partnera

Jednym z głównych kryteriów na bazie, których kredytobiorcy wybierają kredyt gotówkowy, jest jego cena. Ze względu na bogaty rynek kredytowy banki i instytucje pozabankowe, mogą konkurować ze sobą nie tylko ceną, ale także innymi wskaźnikami.

Dlatego osoby szukające promocyjnych ofert dokładnie analizują rankingi kredytów gotówkowych i sprawdzają promocyjne oferty, aby skorzystać z tej najlepszej. Gdzie najtaniej dostaniemy kredyt gotówkowy i jakie kryteria musimy spełnić?

Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy w czasach pandemii?

Osoby szukające zobowiązania mogą mieć problem w uzyskaniu akredytacji kredytowej. Dzieje się tak ze względu na regulacje banku w związku z szerząca się pandemią. Pomimo że banki obniżyły stopy procentowe, są bardzo niechętne do pozytywnego rozpatrywania wniosków. Głównie dlatego, że przez zamrożoną gospodarkę wiele gałęzi ucierpiało, co wpłynęło na zarobki wielu Polaków. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i zatrudnione na umowę o dzieło, czy zlecenia są traktowane przez bank, jako te z wyższym ryzykiem kredytowym niż przed pojawieniem się pandemii COVID-19. Jednak nie możemy zapominać, że kredytobiorca ma szansę na poprawienie swojej zdolności kredytowej nawet o kilka punktów procentowych. Może to zrobić przy pomocy doradcy kredytowego albo korzystając z dostępnej wiedzy w internecie.

Kredyt gotówkowy – gdzie najtaniej go dostaniemy?

Cena jest bardzo ważnym czynnikiem. Jednak banki bardzo dokładnie weryfikują naszą zdolność kredytową, ograniczając ryzyko do minimum. Jeśli nasze zarobki nie są zbyt wysokie, możemy mieć problem ze spłatą zobowiązania, a to wpływa na ocenę ryzyka przez bank. Innymi czynnikami, które na to wpływają są: liczba osób, stanowiących gospodarstwo domowe, miejsce zamieszkania, wykształcenie, wiek, historia kredytowa, wykonywany zawód oraz umowę, która go normuje. Wszystko to pozwala bankowi określić, czy jesteśmy w stanie spłacać zobowiązanie, o które się ubiegamy. Im mniejsze ryzyko kredytowe, tym bardziej bank jest skłonny przyznać nam kredyt gotówkowy.

Wpływ historii kredytowej na decyzję banku

Ważne jest, aby przyszli kredytobiorcy wiedzieli, że historia kredytowa potrafi wpłynąć na fakt, czy dostaniemy kredyt, czy nie. Dzieje się tak głównie, gdyż po weryfikacji bankowej w Biurze Informacji Kredytowej, bank może podjąć decyzję o nieprzyznaniu akredytacji. Gdy w BIKu funkcjonujemy, jako niepewny płatnik, nasze ryzyko kredytowe gwałtownie wzrasta i bank nie traktuje nas jako odpowiedzialnego partnera, który spłaca zaciągnięte zobowiązania. Dodatkowo bank nie ma żadnych przesłanek i gwarancji, że tym razem kredytobiorca zachowa się inaczej. Dlatego negatywna historia kredytowa może wpłynąć na cały proces decyzyjny. Inaczej to wygląda, gdy staramy się o zobowiązanie w instytucji pozabankowej. Są one normowane za pomocą innych przepisów niż prawo bankowe, co dla całego procesu weryfikacji nie jest bez znaczenia.

Jak znaleźć najtańszą ofertę kredytową?

Jest wiele sposobów, aby znaleźć atrakcyjne oferty kredytowe. Nie jest to wcale trudne, jeśli znamy rynek i wiemy, jak wybrać kredyt gotówkowy. Gdzie najtaniej możemy go znaleźć? Możemy sprawdzić w ofertach przygotowanych przez bank. Dlatego warto poprosić doradcę w placówce lub w internecie o przygotowanie najlepszej listy, dostosowanej do indywidualnych możliwości i sytuacji. Niestety takie rozwiązanie jest czasochłonne. Innym jest skorzystanie z pomocy rankingu kredytów gotówkowych, które nie tylko skracają czas poszukiwań, ale także są idealnym źródłem wiedzy o rynku kredytów gotówkowych. Ranking jest dostępny na wielu stronach internetowych, gdzie kredytobiorca może wybrać ofertę, biorąc pod uwagę wiele zmiennych takich jak wysokość raty, oprocentowanie, czas spłaty i wysokość kredytu.

Kalkulator kredytowy – po co go używać?

Innym narzędziem, które może przydać nam się w procesie weryfikacji, jest kalkulator kredytowy – Totalmoney.pl. To diagnostyczne narzędzie idealnie nadaje się do wyliczenia raty kredytowej i czasu spłaty kredytu. Dzięki ruchomym przyciskom możemy odpowiednio manewrować wynikami i dostosować je do naszych oczekiwań. Taki kalkulator to bardzo intuicyjne narzędzie, które nie jest wolne od ograniczeń. Kalkulator daje jedynie przybliżony wynik, gdyż nie bierze pod uwagę czynników związanych z umową pomiędzy nami a bankiem, czy innych promocyjnych ustaleń, które nie są bez znaczenia na wysokość raty. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, mogą poprosić go o wykonanie podobnej symulacji i określenie indywidualnych możliwości. Pomoc specjalisty skraca czas przygotowania się do kredytowania, im większa suma, tym lepiej musimy się przygotować, aby bank nie odrzucił naszego wniosku. Sytuacja w związku z wystąpieniem pandemii nie sprzyja udzielaniu zobowiązań, jednak banki całkowicie nie zamknęły się na udzielanie zobowiązań. Gdybyśmy jednak mieli problem z uzyskaniem kredytu, możemy skorzystać z oferty sektora pozabankowego, który również ma wiele ciekawych i promocyjnych ofert.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24