07.07.2020 14:00 0 rp/Facebook

Nie zabrakło chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem w Bolszewie

Fot. Ewa Trocka

Kolejna już tegoroczna zbiórka krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolszewie we wtorek (7 lipca) okazała się sukcesem dla organizatorów. Przyszło wiele nowych osób, które zdecydowały się oddać krew. Zgłosiło się 27 osób - łącznie oddano blisko osiem litrów krwi.

Organizatorzy zbiórki przy OSP w Bolszewie, choć wynik frekwencyjny nie jest zbyt duży, są zadowoleni przede wszystkim z dużej ilości śmiałków, którzy postanowili oddać krew po raz pierwszy. Takich osób pojawiło się we wtorek dziesięć.

Dziękuję krwiodawcom za bezcenny dar życia, a ekipie krwiobusu RCKiK w Gdańsku za profesjonalną obsługę – komentuje Ewa Trocka, organizatorka zbiórki.

Nie wszyscy mogli jednak oddać krew. Z 27 osób, życiodajnym płynem podzieliło się 17, co dało łącznie 7,6 litrów. Wakacyjna zbiórka była też ostatnią w sezonie, w której można było oddać ten bezcenny lek. Kolejna taka okazja będzie we wrześniu.

Fot. Ewa Trocka Fot. Ewa Trocka Fot. Ewa Trocka Fot. Ewa Trocka Fot. Ewa Trocka Fot. Ewa Trocka

Przypomnijmy, że krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18–65 lat. Aby podzielić się krwią, trzeba zabrać ze sobą jeden z ważnych dokumentów tożsamości, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka, książeczka wojskowa z wpisanym numerem PESEL. Przed pobraniem krwi należy spożyć lekki posiłek i wypić co najmniej pół litra wody. Przy rejestracji konieczne jest wypełnienie stosownego formularza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24