07.07.2020 13:00 1 rp/ KPP Wejherowo

Policjanci podsumowali połowę roku 2020 w powiecie wejherowskim

Fot. Marek Trybański/TTM

Odnotowano mniej wypadków drogowych oraz zmalała liczba ofiar śmiertelnych i osób rannych – tego typu dobre informacje płyną z policyjnego podsumowania pierwszego półrocza w powiecie wejherowskim, ale liczba zaginięć i wypadków wciąż mrozi krzew żyłach.

Początek roku 2020 postawił przed funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wiele wyzwań, głównie w obszarze zwalczania przestępczości kryminalnej. Na ich barkach pojawiło się także wiele dodatkowych obowiązków, które spowodowane były wybuchem epidemii.

–  Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi reagowali wobec osób, które nie stosują się do restrykcji obowiązujących w walce z covid-19. Policjanci sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywały w miejscu zamieszkania oraz czy goście i mieszkańcy powiatu dla dobra nas wszystkich przestrzegają nałożonych obostrzeń – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

W powiecie zmalała liczba rozbojów, bójek i pobić. O prawie 20% wzrosła także wykrywalność kradzieży z włamaniem. Wyraźną poprawę widać w zakresie bezpieczeństwa na drodze, choć liczby te wciąż wprawiają w osłupienie. W pierwszym półroczu 2020 roku w 48 wypadkach, życie straciło 5 osób, a 53 zostały ranne. To jednak mniej w porównaniu do roku poprzedniego odpowiednio o 20 wypadków, 8 osób zabitych oraz  21 osób rannych. Odnotowano także mniej kolizji drogowych aż o 230.

Systematyczna praca mundurowych przyniosła oczekiwane efekty w postaci zatrzymań sprawców przestępstw i wykroczeń, osób ściganych listami gończymi i poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Praca patroli policyjnych, szybka reakcja na zdarzenie oraz podejmowane działania służb dochodzeniowo-śledczych sprawiły, że na terenie powiatu wejherowskiego wykrywalność utrzymuje się na zbliżonym poziomie – dodaje rzecznik KPP Wejherowo.

W pierwszym półroczu 2020 roku policjanci prowadzili także 32 sprawy zaginięć i, co napawa optymizmem, odnaleźli wszystkie osoby zaginione. Do działań poszukiwawczych angażowany był także policyjny śmigłowiec. Przed mieszkańcami powiatu drugie półrocze, a wraz z nim okres wakacyjny. Dla mundurowych to nic innego jak dalsza służba na rzecz ograniczania przestępczości, a także poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24