06.07.2020 15:40 50 rp/Facebook

Wyprzedzał na pasach w Wejherowie. Prawie potrącił dziecko

Fot. Sceen

Czerwony mustang postanowił wyprzedzić inne samochody na ulicach Wejherowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że zrobił to na pasach, po których przechodziła mała dziewczynka. O włos nie doszło do tragedii niedaleko osiedla Sucharskiego.

AKTUALIZACJA

Po publikacji naszego artykułu i dużej aktywności Czytelników na stronie i w naszych mediach społecznościowych policjanci z wejherowskiej komendy zajęli się sprawą czerwonego mustanga, choć jak zaznaczają, nie otrzymali żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Zainteresowali się filmem po publikacji artykułu m.in. na naszym portalu.

Z uwagi na doniesienia medialne, policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Policjanci zabezpieczyli nagranie z filmem dotyczącym wykroczenia oraz zajmują się ustalaniem tożsamości świadków – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


Nie od dziś utarło się, że czerwone samochody stworzone są do szybkiej jazdy. Na ulicach Wejherowa jeden z takich „ścigaczy” zlekceważył zasady ruchu oraz pasy, które są ja jezdni i postanowił wyprzedzić inny pojazd.

Do naszej redakcji Czytelnicy podesłali film, na którym widać całą sytuację, która miała miejsce 3 lipca w okolicach Osiedla Sucharskiego w Wejherowie. Najprawdopodobniej kierowca nie zauważył, że w tym samym momencie kiedy wyprzedał, na pasach pojawiła się kilkuletnia dziewczynka, która na szczęście zdążyła opuścić jednię, zanim sportowy samochód ledwie mignął innym uczestnikom ruchu na przejściu.

Ten mrożący krew w żyłach moment został uwieczniony przez innego kierowcę i szybko znalazł się w internecie. Pod postem nie brakowało mocnych komentarzy.

Na szczęście młoda zdążyła przejść a z drugiej strony nikt nie przechodził – komentował autor filmu.

Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 200 zł i 10 punktami karnymi. Taka sama kara, w tym punkty, grożą za wyprzedzanie na przejazdach dla rowerzystów lub bezpośrednio przed nimi. Karygodnym przykładem jest wjechanie autem na pasy w sytuacji, gdy poprzedzający pojazd zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych. To samo dotyczy wjechania na przejazd dla rowerów, gdy poprzedzające auto zatrzymało się, aby przejechali rowerzyści.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24