04.07.2020 09:17 2 raz

Nocne poszukiwania mężczyzny na Jeziorze Choczewskim

fot. OSP Choczewo

Służby do akcji zostały wezwane w nocy z piątku na sobotę (3/4 lipca). Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z wędkarzy wypłynął na wody Jeziora Choczewskiego i nie wrócił.

W piątek (3 lipca) tuż przed północą m.in. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Choczewo zostali wezwani na pomoc. Wedle relacji świadków w głąb Jeziora Choczewskiego wypłynął mężczyzna i nie wrócił do brzegu, na plażę od strony miejscowości Starbienino.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano wędkarzy, świadków zdarzenia, którzy widzieli jak mężczyzna wypłynął w głąb Jeziora Choczewskiego około godziny 22:15 i przez okres półtorej godziny nie powrócił do brzegu. Wędkarze zaalarmowali służby ratownicze w obawie o jego zaginięcie i zdrowie – relacjonują strażacy-ochotnicy z Choczewa.

Działania przybyłych zastępów OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zwodowaniu łodzi ratowniczej.

Podczas wprowadzania łodzi do wody za trzcin wyłoniła się sylwetka mężczyzny, który właśnie zakończył swoje pływanie. Wędkarze potwierdzili że to ten sam mężczyzna, który wcześniej wypłynął w głąb jeziora – opisują druhowie z OSP Choczewo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24