29.06.2020 17:43 0 rp/airport.gdansk.pl

Coraz więcej połączeń z Gdańska na Cypr

Fot. Ola Mikołajczak

Po węgierskim przewoźniku kolejne linie lotnicze dają możliwość lotu z Gdańska bezpośrednio na Cypr. Nowe siatki połączeń wejdą w życie od 2 sierpnia.

Linie lotnicze uruchamiają coraz więcej połączeń i mimo wielu niedogodności na pewno znajdą się chętni do korzystania z kolejnych okazji do taniego podróżowania. Już od 2 sierpnia będziemy mogli skorzystać z nowej oferty Wizz Aira, w której przewoźnik proponuje nam przelot z Gdańska do Larnaki.

Samoloty węgierskiego przewoźnika nie będą realizowały tylko połączeń letnich, bo linia lotnicza chce je realizować także jesienią i zimą. Loty mają się odbywać dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. 

Larnaka to trzecie co do wielkości miasto na Cyprze. Znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego z bardzo łagodnymi zimami i długimi ciepłymi, częściowo nawet gorącymi latami. Jedną z głównych atrakcji turystycznych są cypryjskie plaże – czytamy w komunikacie gdańskiego lotniska.

Po ogłoszeniu przez węgierskiego przewoźnika wylotów na cypryjską Larnakę, irlandzkie linie Ryanair także włączyły do swojej siatki letnie połączenia z Gdańska na Cypr. Do Pafos z portu lotniczego w Gdańsku polecimy również dwa razy w tygodniu – w środę i niedzielę, a pierwszy wylot zaplanowano, podobnie jak wcześniejsze, na 2 sierpnia. Pafos to czwarte pod względem wielkości miasto na wyspie. Jest dziś ważnym ośrodkiem turystycznym. W 2017 roku było Europejską Stolicą Kultury. Ma wiele ważnych zabytków i dzięki nim zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Cypr otworzył się na turystów już 20 czerwca. Polska nie znalazła się w grupie krajów, których obywatele będą mogli polecieć na Cypr bez żadnych dodatkowych restrykcji. Obywatele naszego kraju oraz Szwajcarii, Rumunii, Chorwacji, Estonii i Czech będą musieli uzyskać świadectwo zdrowia potwierdzające, że nie są zakażeni koronawirusem.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24