06.04.2020 14:40 0 mike/UM Rumia/Wejherowo.pl

Świąteczne ozdoby przypominają, że Wielkanoc coraz bliżej

Fot. Rumia.eu/Wejherowo.pl

Nie da się ukryć, że tegoroczna Wielkanoc będzie wyjątkowa, choć trudno mówić w tym przypadku o miłych niespodziankach… Pandemia koronawirusa wymusza wprowadzanie nadzwyczajnych środków ostrożności. W miastach regionu pojawiają się już jednak elementy świątecznego wystroju, które znamy z minionych lat.

Puste kościoły, nieliczni przechodnie, kolejki przed sklepami i wzmożone patrole służb mundurowych. Taka sytuacja może budzić nieprzyjemne skojarzenia w czasie Wielkiego Tygodnia. Rygorystyczne ograniczenia w życiu codziennym są jednak konieczne, by zahamować rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa i nie dopuścić do paraliżu systemu opieki zdrowotnej. Mimo restrykcji, życie toczy się dalej, a święta Wielkiejnocy są już o krok.

W minionych latach można było zdecydowanie bardziej poczuć przedświąteczną atmosferę w miastach regionu. Organizowane były m.in. jarmarki wielkanocne i inne imprezy okolicznościowe. Tym razem, z oczywistych powodu, nawiązania do Wielkiejnocy są raczej symboliczne. W Rumi, przed Miejskim Domem Kultury, stanęły dwie ogromne pisanki – ważące po 17 kilogramów i mierzące 150 centymetrów. To ozdoby, które można było podziwiać w ubiegłym roku. I chociaż uroku im nie brakuje, władze miasta zachęcają, by oglądać je przede wszystkim na zdjęciach.

Ozdoby te z pewnością jeszcze nie raz pojawią w Rumi, dlatego nie warto ryzykować zdrowia, swojego i innych – zaznacza Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Fot. UM Rumia

Tradycyjna pisanka wielkanocna stanęła również na wejherowskim rynku. Również i w tym przypadku władze miasta zachęcają, by obejrzeć ją na zdjęciu. Gigantyczną pisankę można również podziwiać na naszej kamerze online.

Fot. Wejherowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24