05.04.2020 09:02 0 Kwt/UG Wejherowo

Lokalne koła gospodyń wiejskich i schola z Bolszewa wspólnie szyją maseczki

Źródło: UG Wejherowo

Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich zjednoczyły siły w walce przeciwko koronawirusowi. Pomagają im także dzieci ze scholi „Dzieci Kalasancjusza” z Bolszewa oraz gmina Wejherowo.

Jako pierwsze akcję profilaktyczną związaną z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Koronowirusa na terenie gminy Wejherowo zapoczątkowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich KGW „Łężyckie Białki” z Łężyc oraz schola „Dzieci Kalasancjusza” z Bolszewa. Grupy te podjęły się szycia maseczek profilaktycznych z bawełny i lnu.

Do nich dołączyły również panie i rodziny z KGW z Bolszewa oraz KGW z Orla. Gmina Wejherowo zakupiła i przekazała na realizację tego zadania potrzebne materiały i asortyment. Maseczki na bieżąco są przekazywane do szpitali i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, na potrzeby pracowników socjalnych, wolontariuszy i urzędników obsługujących mieszkańców – informuje na swojej stronie internetowej gmina Wejherowo.

To nie jedyna akcja dzieci i rodziców ze scholi „Dzieci Kalasancjusza”, która działa przy parafii w Bolszewie. W ciągu dwóch dni od ogłoszenia spontanicznej akcji, zebrali sporą ilość butelek wody, środków higienicznych i ochrony osobistej. Sama zbiórka darów zajęła tylko jeden dzień. Dary trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Schola „Dzieci Kalasancjusza” może się poszczycić tytułem Honorowego Wolontariusza Szpitali Pomorskich. Tytuł ten przyznano zespołowi w styczniu 2019 roku za działalność charytatywną na rzecz Szpitali Pomorskich.

Źródło: UG Wejherowo

Źródło: UG Wejherowo

Źródło: UG Wejherowo

Źródło: UG Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24