05.04.2020 09:30 1 Kwt/mat.prasowe

'Niepodległa' i polscy artyści dodają otuchy

Screen, źródło: Youtube.com

Biuro Programu „Niepodległa”, wraz z gwiazdami polskiej muzyki, przygotowało projekt #wszystkobędziedobrze. To wyjątkowe przedsięwzięcie muzyczne wykonawców, którzy we wspólnym utworze dodają otuchy i przypominają, że wkrótce wrócimy do normalnego życia.

Wśród artystów, którzy włączyli się do stworzenia tego utworu, znaleźli się: Wojtek Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha, Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha, zespół TULIA oraz Roksana Węgiel.

Każdy z artystów nagrywał swoją partię indywidualnie zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu. Utwór został zatem nagrany i przygotowany zgodnie z wymogami stanu epidemii.

Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci – informuje Biuro Programu „Niepodległa”, państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tłem dla teledysku, obok Warszawy, jest między innymi Gdynia.

Widok skąpanego w letnim słońcu molo w Orłowie i głos Haliny Mlynkovej. Wersy od Piotra Kupichy z zespołu Feel, a w tle – pełen ludzi, tętniący życiem w środku sezonu dworzec Gdynia Główna. Wreszcie idolka nastolatek, zwyciężczyni Eurowizji Junior, Roksana Węgiel, śpiewa w rytm fal spokojnie bujających się w gdyńskiej marinie. To klip do utworu „Wszystko będzie dobrze”, który ma podtrzymać nas na duchu w czasie trwającego kryzysu – informuje gdyński urząd.

Autorem słów i muzyki jest Wojciech Byrski, a producentem muzycznym – Marcin Kindla.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24