03.04.2020 09:00 4 rp/pomorskie.eu

Dodatkowe 130 milionów złotych dla Pomorza na walkę z pandemią

Fot. Pixabay.com

Dodatkowe pieniądze, które mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa na Pomorzu, będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Decyzja o przekazaniu tych środków została podjęta podczas pierwszego w historii zdalnego posiedzenia Zarządu Województwa Pomorskiego, które odbyło się w środę (1 kwietnia).

W ramach przekazanych środków 50 mln zł przeznaczone będzie na służbę zdrowia. Ta kwota pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia, aparatury diagnostycznej, lekarstw czy środków do odkażania.

Posłużą również na prace remontowo-budowlane – wylicza Adam Mikołajczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego UMWP. – Dokładny zakres wsparcia będzie uzgodniony ze szpitalami oraz wojewodą pomorskim.

Druga pula, również 50 mln zł, będzie skierowana do pomorskich przedsiębiorców, którzy mierzą się dzisiaj z nagłym niedoborem środków finansowych i brakiem płynności, wynikającym z zaprzestania prowadzenia działalności.

Przekierowanie środków w Regionalnym Programie Operacyjnym było możliwe dzięki bardzo szybkiemu wynegocjowaniu z wyprzedzeniem nieformalnej zgody Komisji Europejskiej, która umożliwiła elastyczne przesuwanie środków na cele związane z obecnym kryzysem – wyjaśnia Adam Mikołajczyk. – Pracujemy nad dodatkowym programem wsparcia zwrotnego dla mikro i małych przedsiębiorstw.

Pozostałe 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego otrzymają osoby, które w wyniku epidemii koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji na rynku pracy lub utraciły zatrudnienie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24