29.03.2020 13:38 13 raz

Dyrekcja przychodni: koronawirus zaatakował, ale nie lekarzy

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W niedzielę 29 marca w internetowej sieci pojawiły się wpisy, jakoby u personelu jednej z wejherowskich przychodni zdrowia wykryto koronawirusa. Rzeczywiście, jedna osoba miała dodatni wynik testu, inne czekają na diagnozę. Uspokajamy – osoba zarażona nie jest pracownikiem medycznym.


AKTUALIZACJA 29 marca 2020 r., godzina 16:30

Komunikat NZOZ Bukowa:

"W związku z ujawnieniem się w dniu 28.03.2020r. dodatniego wyniku testu na koronawirusa u personelu medycznego NZOZ BUKOWA, na wniosek sanepidu cały personel został poddany kwarantannie. W budynku przychodni zostanie przeprowadzona dezynfekcja i na czas kwarantanny jesteśmy zmuszeni zamknąć przychodnię. Pacjenci, którzy pozostawili zapotrzebowanie na leki zostaną powiadomieni telefonicznie o kodzie, aby móc je zrealizować. W sytuacji konieczności przedłużenia recept i zwolnień lekarskich prosimy na adres e-mail [email protected] wysłać czytelnie następujące dane;

— imię i nazwisko

— pesel

— nr telefonu do kontaktu

— listę leków z podaniem dawek i ilości

— ewentualnie dane do zwolnienia lekarskiego

Pacjenci otrzymają zwrotne informacje na telefon lub e-mail.

Na dzień dzisiejszy bezpośredni kontakt telefoniczny z przychodnią nie jest możliwy. W wyjątkowej sytuacji prosimy kontaktować się z rejestracją NZOZ w Luzinie , nr telefonów: 58 678 20 13; 58 678 20 85, lub z NZOZ KASZUBY Wejherowo ul. Pomorska 9 nr telefonów: 58 672 37 73; 58 672 37 71 aby uzyskać tylko teleporady.

W sytuacji zagrożenia życia należy skontaktować się z oddziałem ratunkowym Szpitala w Wejherowie. U pacjentów, u których wystąpiły objawy świadczące o zakażeniu koronawirusem, tj. temperatura powyżej 38 stopni, duszności, kaszel, lub które miały kontakt z zakażoną osobą lub z osobą powracającą z zagranicy , albo mają objawy infekcji powinni dzwonić na numer 911 lub udać się do Szpitala zakaźnego w Gdyni lub w Gdańsku własnym środkiem transportu oraz skontaktować się z sanepidem.

Szpital zakaźny: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, ul. Mariana Smoluchowskiego 18 80-214 Gdańsk, tel. (58) 341-40-41 do 44

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdynia ul. Powstania Styczniowego 9B , tel. 58 699-85-90, 58 699-84-15

Osoby z personelu medycznego, u których wynik testu będzie negatywny i nie będą występować objawy infekcji, będą sukcesywnie wracać do pracy w poradni udzielając teleporad.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.


„W Wejherowie jest już duże ognisko COVID 19 Lekarz i pielęgniarka z NZOZ na Bukowej są zarażeni i przyjmowali pacjentów. Pielęgniarka jest już na zakaźnym” – tego rodzaju informacje rozsiewane w internetowej sieci obiegły mieszkańców Wejherowa i okolic w niedzielę przed południem. Jak się okazuje, to tzw. fake news. Dyrektor NZOZ Bukowa Jolanta Foltman co prawda potwierdziła, że jedna z pracownic ma dodatni test na wirusa, ale nie jest ona ani lekarzem ani pielęgniarką.

Wszyscy pracownicy zostali poddani kwarantannie, wszyscy czekają na wyniki testów na koronawirusa – powiedziała Foltman. – Osoba zarażona miała ograniczony kontakt z pacjentami, gdyż od jakiegoś czasu działamy na zasadzie teleporad, nie jest także ani lekarzem ani pielęgniarką. Prosimy pacjentów i mieszkańców o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24