28.03.2020 09:11 0 raz

W nabożeństwach można uczestniczyć poprzez 'Kościoły ONLINE'

Archiwum

Poprzez zakładkę "Kościoły ONLINE" chcemy wyjść naprzeciw potrzebom osób wiernych w uczestnictwie w niedzielnych - i nie tylko - nabożeństwach. Nasze kamery przekazują obraz i dźwięk z szeregu pomorskich świątyń.

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia - czytamy w komunikacie Abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. - Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

W okresie epidemii koronawirusa, a co za tym idzie udzielonej wiernym przez Kościół katolicki dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, oraz o możliwości uczestniczenia w obrzędach za pośrednictwem transmisji, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach oglądając przekaz online z pomorskich świątyń.

Transmisje dostępne są po kliknięciu TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24