26.02.2020 14:20 9 Kwt/KWP Gdańsk

Pomorscy policjanci mają nowego komendanta

Źródło: KWP Gdańsk

Nadinspektor Jarosław Rzymkowski po 30 latach służby przechodzi na emeryturę. W środę (26 lutego) odbyła się uroczystość z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz pożegnania ze sztandarem jednostki. Nowym komendantem został nadinsp. Andrzej Łapiński, czyli dotychczasowy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

Podczas uroczystości komendant uroczyście pożegnał się ze sztandarem KWP w Gdańsku i złożył ostatni meldunek I zastępcy Komendanta Głównego Policji. Na uroczystości nie zabrakło wojewody pomorskiego, duchownych oraz przedstawicieli policyjnych związków zawodowych.

Nadinspektor Jarosław Rzymkowski podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie całego województwa. Swoją wdzięczność skierował również w stronę rodziny, dziękując za wyrozumiałość i wsparcie w trakcie wszystkich lat swojej służby.

Były komendant służbę w policji rozpoczął w grudniu 1990 roku, od samego początku zajmując stanowiska kierownicze w wydziałach zwalczających przestępczość kryminalną i gospodarczą.

Kierował jednostkami szczebla powiatowego i miejskiego na terenie województwa wielkopolskiego. W latach 2011–2016 pełnił funkcję zastępcy, a następnie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Od stycznia 2016 roku objął kierownictwo w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 20 lipca 2018 roku Prezydent RP Andrzej Duda mianował komendanta Jarosława Rzymkowskiego na stopień nadinspektora Policji. 30 lat poświęcił służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Za efekty uzyskiwane na różnych szczeblach w hierarchii Policji był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej m.in. Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Po 30 latach służby nadinsp. Jarosław Rzymkowski podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Z dniem 27 lutego pełniącym obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku będzie nadinsp. Andrzej Łapiński, dotychczasowy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.

Źródło: KWP Gdańsk

Źródło: KWP Gdańsk

Źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24