21.02.2020 09:50 2 Kwt/Gmina Luzino

Stowarzyszenia z gminy Luzino otrzymały ponad 220 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Organizacje pożytku publicznego działające na terenie gminy Luzino otrzymały wsparcie finansowe na realizację zadań publicznych. Łącznie rozdysponowano 223 tysiące złotych, które będą przeznaczone na realizację 12 projektów.

Gmina Luzino przyznała granty na 2020 rok. Pieniądze trafiły do organizacji pozarządowych, które wzięły udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych. Największa pula trafiła do Stowarzyszenia Klub Abstynenta Luzino na pomoc terapeutyczną w ośrodkach zajmujących się profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Pełna lista projektów, wraz z kwotami dofinansowania, jest dostępna tutaj.

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018r. poz. 994,1000, 1349, 1432, 2500) oraz na podstawie art. 15 ust 1, 2g, 2h i 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019r. poz. 688, 1570) wójt gminy zadecydował przyznać dofinansowanie realizacji zadania publicznego gminy Luzino – czytamy na stronie urzędu.

Dodatkowy zastrzyk gotówki trafił również do Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego Luzino na realizację zadania „Zajęcia samoobrony dla kobiet”, Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo Kulturalnego Luzino na realizację zadania „Prowadzenie grup sportowo-profilaktycznych z Gminy Luzino”, Stowarzyszenia Gmin Powiatu Wejherowskiego na Rzecz Wspólnego Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ”Zdrowa Rodzina – Zdrowa Gmina” na realizację zadania „Zwiększanie dostępności leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia dla mieszkańców gminy Luzino w 2020 roku”.

Dodatkowe środki otrzyma tez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalnego Luzino na realizację zadania „Sekcja kickboxingu”. Z kolei Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego będzie realizować zadanie „Trenuj siatkówkę z Mistrzami Danielem Plińskim i Marcinem Wika”. Z kolei Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio ma realizować zadanie „Świadczenie usług opieki paliatywno-hospicyjnej na rzecz mieszkańców gminy Luzino”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24