30.11.2019 08:30 6 raz

Terytorialsi złożą przysięgę. Wojskowi czekają na kolejnych kandydatów

Mat. pras.

Żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy ukończą szkolenie podstawowe, złożą w sobotę (30 listopada) przysięgę i zasilą 73. batalion lekkiej piechoty w Słupsku. Do służby w grudniu będą mogli się zgłosić kolejni kandydaci.

W sobotę na terenie koszar 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku kolejni żołnierze wstąpią w szeregi 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Będzie to ostatnia przysięga terytorialsów 7. PBOT w tym roku. Po ukończeniu 16-dniowego szkolenia podstawowego, wypowiedzą słowa roty i oficjalnie staną się żołnierzami Wojska Polskiego. Uroczystość zaprzysiężenia odbędzie się o godzinie 10:00.

Kończące się ćwiczenia były wyjątkowe, przeprowadzono je bowiem w Słupsku, a uczestniczący w nich żołnierze zasilą sformowany w tym mieście 73. batalion lekkiej piechoty, którego matecznikiem są koszary 7. BOW. 73. blp jest, wraz z malborskim 72. blp, integralną częścią pomorskiej brygady WOT. Złożone w najbliższą sobotę przyrzeczenie, że będą "zawsze gotowi, zawsze blisko", by bronić swojej małej ojczyzny, dotyczyć będzie przede wszystkim ich rodzinnego regionu - Słupska i okolic – poinformował Maciej Szalbierz z pomorskiej brygady WOT.

Jak dodał, nabór do 7. PBOT nadal trwa. Najbliższe wcielenie zaplanowano na 7 i 8 grudnia – realizowane będzie ono w ramach projektu "Ferie z WOT", który w minionym roku cieszył się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem.

Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów szkół średnich oraz kadry nauczycielskiej. "Ferie z WOT" stwarzają możliwość wzięcia udziału w 16-dniowym szkoleniu oraz zostaniu żołnierzem Wojska Polskiego bez konieczności rezygnacji z obowiązków szkolnych i zawodowych – wyjaśnia przedstawiciel terytorialsów.

Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski we właściwej dla miejsca zamieszkania Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Tam też dowiedzą się o kolejnych krokach, które muszą podjąć, by zostać żołnierzem WOT. Wniosek można złożyć również za pomocą internetowej platformy ePUAP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24