12.05.2019 09:33 0 Kwt/Izba Administracji Skarbowej

Około 16 milinów PIT-ów złożono przez internet

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Ponad 16 milionów rocznych deklaracji podatkowych za 2018 rok zostało przesłanych przez internet. W tym roku Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała dla podatników wypełnione zeznanie podatkowe.

Każdy podatnik zdecydował, czy chce skorzystać z e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też woli samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.

Według wstępnych danych w 2019 r. padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji – około 16 mln. Rok wcześniej było to prawie 11,4 mln. Tak dobry wynik to zasługa nowej usługi – Twój e-PIT. Ostateczne dane będą znane za około dwa tygodnie, gdyż deklaracje złożone w ostatnich dniach kwietnia, w formie papierowej, mogły jeszcze nie dotrzeć do urzędów skarbowych. Samodzielnie wypełnione zeznania mają pierwszeństwo nad deklaracją automatycznie zaakceptowaną w usłudze Twój e-PIT. Należy więc poczekać aż wszystkie wysłane dokumenty dotrą do urzędów skarbowych – informuje Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Dzięki usłudze Twój e-PIT zostało złożonych prawie 7 milionów deklaracji.

Wyniki te jednoznacznie pokazują, że przygotowaliśmy prostą, przyjazną i przejrzystą usługę – powiedziała minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.

Termin zwrotu nadpłaty podatku został skrócony z trzech miesięcy do 45 dni, o ile zeznanie zostało złożone drogą elektroniczną. Jeżeli podatnik nie złożył samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzucił zeznania przygotowanego przez KAS, to z upływem 30 kwietnia zostało ono automatycznie zaakceptowane. Natomiast jeżeli będziemy musieli uiścić wpłatę podatku, urząd skarbowy do końca maja prześle podatnikowi informację o podatku do zapłaty. Podatnik będzie miał na to siedem dni od dnia otrzymania informacji z urzędu.

Od 2020 roku usługa Twój e-PIT będzie dostępna dla osób, które składają PIT-36, PIT-36L i PIT-28.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24