16.03.2019 10:04 0 Kwt/mat. pras.

Podziel się misiakami z chorymi maluchami

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Mała maskotka może przynieść wiele uśmiechu na twarzy chorego dziecka. Dobrze wiedzą o tym m.in. Natalia i Kamil Melzerowie z Wejherowa, którzy zapoczątkowali akcję "Podziel się misiakami z maluchami". Młoda para otrzymała od gości weselnych pluszaki, które następnie przekazała najmłodszym pacjentom szpitala w Wejherowie. Teraz do akcji przyłączyły się Szpitale Pomorskie.

Szpitale Pomorskie, czyli Szpital Morski im. PCK oraz Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpital Specjalistyczny w Wejherowie oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, rozpoczęły akcję pn. „Podziel się misiakami z maluchami”. Inicjatywa jest skierowana do wszystkich osób, które przygotowują się do uroczystości ślubnych. Osoby, które planują ślub i chcą włączyć się do akcji, mają poinformować weselników, żeby zamiast kwiatów przynosili maskotki. Zebrane w ten sposób zabawki będą przekazane najmłodszym pacjentom szpitali. Pomysł zapoczątkowali Państwo Natalia i Kamil Melzerowie z Wejherowa.

Zrobiliśmy to z potrzeby serca. Wiemy, że ofiarując coś drugiemu człowiekowi – stajemy się pięknymi ludźmi i stajemy się lepsi – wyjaśnia pani Natalia Malzer.

Ta idea tak nam się spodobała, że chcielibyśmy ją rozszerzyć i zachęcić młode pary, by przyłączyły się do naszej akcji – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – W naszych czterech szpitalach mamy oddziały neonatologiczne, oddziały pediatryczne, chirurgii dziecięcej i oddział zakaźny, na których na co dzień przebywają dzieci. Taki podarunek byłby dla nich miłym akcentem podczas procesu leczenia.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję, proszone są o kontakt e-mailowy: [email protected]. Można też zadzwonić pod numer 58 72 60 407.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24