12.03.2019 16:00 1 Kwt/mat.prasowe

Wyjątkowa wystawa obrazów 'Wiatr od morza' do obejrzenia w Wejherowie

Mat. pras.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stworzono wyjątkową kolekcję obrazów inspirowanych opowiadaniami Stefana Żeromskiego, zebranymi w książce "Wiatr od morza". Wystawę obrazów będzie można podziwiać od 15 marca do 28 kwietnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, w godzinach otwarcia placówki.

Obrazy ilustrują specjalne wydanie książki Stefana Żeromskiego, która została wybrana do tego projektu. Książka "Wiatr od morza" powstała w związku z działalnością plebiscytową Stefana Żeromskiego na Powiślu w 1920 roku. Autor książki był zachwycony wówczas polskim wybrzeżem i jego historią.

Twórcom nie narzucono ani technik malarskich, ani rozwiązań formalnych. Każdy z nich stworzył więc kompozycję we własnym stylu, posługując się oryginalnym językiem kodów, symboli i znaczeń – informują organizatorzy wydarzenia.

W projekcie wzięli udział pomorscy artyści: Janusz Akermann, Kiejsut Bereźnicki, Beata Ewa Białecka, Józef Czerniawski, Henryk Cześnik, Zbigniew Gorlak, Kazimierz Kalkowski, Jacek Kornacki, Marek Model, Anna Orbaczewska-Niedzielska, Anna Reinert-Faleńczyk, Joanna Rusinek, Ewa Skaper, Maciej Świeszewski, Andrzej Umiatowski, Mariusz Waras, Sławomir Witkowski, Krzysztof Wróblewski, Anna Wypych-Klimkowska i Marcin Zawicki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24