12.03.2019 08:10 19 mike

Bezpłatnie nauczą samoobrony i pierwszej pomocy

Fot. archiwum

W środę (6 marca) ruszyły zapisy na 11. już edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet z Wejherowa. Zajęcia, których współorganizatorami są miasto Wejherowo i wejherowska straż miejska, rozpoczną się 8 kwietnia.


Aktualizacja, 12 marca, godz. 8:10

Jak poinformował Rafał Karcz, nie ma już wolnych miejsc na kurs samoobrony. W zajęciach będzie uczestniczyło łącznie 45 kobiet. Wszystkie wolne miejsca zapełniły się w ciągu siedmiu dni.


Chciałoby się powiedzieć: oby nigdy nie było potrzeby, aby korzystać z tych umiejętności. Wiadomo jednak, że zawsze lepiej „dmuchać na zimne”. Rusza wiosenna edycja popularnego kursu samoobrony, tym razem skierowana przede wszystkim do kobiet, które wcześniej nie brały udziału w podobnych przedsięwzięciach.

Udział w popularnych zajęciach jak zwykle jest bezpłatny. Będą one się odbywać w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie (ul. Śmiechowska), na sali lustrzanej (wejście od hali sportowej – ul. Wysoka). Wszystkie panie, które są chętne do uczestnictwa w kursie, powinny zarezerwować sobie poniedziałkowe i środowe wieczory (godz. 20:30–21:15).

Zajęcia praktyczne prowadzić będzie Rafał Karcz. Kurs będzie zawierał również przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadzi ratownik medyczny, radny Miasta Wejherowa, Tomasz Groth. Wykład z teorii poprowadzi Zenon Hinca, komendant straży miejskiej – informują organizatorzy.

Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną, wysyłają e-mail na adres: [email protected]. Możliwy jest też kontakt telefoniczny pod numerem 695 650 914. Liczba uczestniczek kursu jest ograniczona, nie warto więc zwlekać z decyzją do ostatniej chwili.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24