16.08.2018 11:20 2 Natalia/SM Wejherowo

Kolejna libacja na wejherowskim cmentarzu

Źródło: SM Wejherowo

Po raz kolejny wejherowski cmentarz stał się miejscem alkoholowego spotkania. We wtorek (14 sierpnia) funkcjonariusze straży miejskiej podczas patrolu przy ulicy 3 Maja zauważyli mężczyzn pijących alkohol na jednym z grobów.

Problem ten powraca jak bumerang. Kilka dni temu informowaliśmy o sytuacji, jaka powtarza się na wejherowskim cmentarzu. Coraz częściej się zdarza, że "Wejherowskie Powązki" są miejscem libacji alkoholowych. Niektóre osoby nie zwracają uwagi ani na charakter tego miejsca, ani na jego znaczenie.

We wtorek (14 sierpnia) około godziny 13:30 funkcjonariusze straży miejskiej, kontrolujący rejon starego cmentarza przy ulicy 3 Maja w Wejherowie, usłyszeli za grobem Sztutowiaków odgłosy rozbawionych mężczyzn. Pod dokładnej penetracji cmentarza zauważyli, jak na jednym z grobowców dwóch mężczyzn pije tani alkohol.

Źródło: SM Wejherowo

Osoby te zostały wylegitymowane. Jeden ze sprawców ukarany został mandatem karnym, a sprawa drugiego zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Wejherowie. Funkcjonariusze zarzucają mężczyźnie spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecenie terenu.

Podczas interwencji mężczyzna był mocno pobudzony. Na zwróconą mu uwagę, pustą butelkę po tanim alkoholu wyrzucił pomiędzy nagrobki. Zatrzymanymi na gorącym uczynku sprawcami są dwaj mieszkańcy ulicy Strzeleckiej. Najbardziej agresywny z nich ma 52 lata a jego kompan – 45. Mężczyźni spożywali ten sam alkohol, po którym butelki wcześniej leżały na cmentarzu. Istnieje domniemanie, że są to główni sprawcy tego haniebnego czynu – mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Źródło: SM Wejherowo

Kontrole cmentarza nasiliły się po pisemnej informacji, że na cmentarzu przy ulicy 3 Maja nieodpowiedzialne osoby piją alkohol na nagrobkach. Świadczą o tym śmieci i puste butelki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24