10.08.2018 14:52 13 mike/TTM

Niebezpieczne przejście dla pieszych pozostanie dwuetapowe, ale oznakowane

Fot. TTM

Wracamy do tematu niebezpiecznego przejścia przez drogę krajową nr 6 w Wejherowie. Specjalna komisja sprawdzała wpływ zmiany organizacji ruchu na bezpieczeństwo pieszych. Wydane zostały zalecenia odnośnie do jego oznakowania.

W czwartek (9 sierpnia) o godzinie 9:00 na miejscu wypadku z wtorkowego popołudnia, wskutek którego zginęła 50-letnia mieszkanka Wejherowa, zebrał się specjalny zespół. Jego rolą jest zbadanie okoliczności zdarzenia.

Z ustaleń tego zespołu, któremu przewodniczył naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, wynika, że zarządca drogi ma ustawić jak najszybciej tablice o zmianie organizacji ruchu – mówiła tuż po spotkaniu sierż. sztab. Karolina Pruchniak, zastępca oficera prasowego KPP Wejherowo.

Celem nowych oznaczeń jest jednoznaczne wskazanie, że obecnie przejście jest dwuetapowe, a pokonując je, należy się zatrzymać na środku.

Dodatkowo zarządca drogi będzie rozważał potrzebę zmiany organizacji ruchu, w tym przywrócenie ciągłości zielonego światła dla pieszych – dodaje Karolina Pruchniak.

Najprawdopodobniej przejście dla pieszych pozostanie jednak dwuetapowe. Powrót do przejścia jednoetapowego mogłoby oznaczać paraliż drogowy. Pieszym pozostanie więc zachowanie szczególnej ostrożności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24