12.07.2018 13:20 0 Natalia/TTM

W czasie wakacji dzieci się nie nudzą!

Żródło: TTM

Podczas wakacji Gmina Wejherowo przygotowała liczne atrakcje dla dzieci, tak aby czas wolny od zajęć szkolnych upłynął im jak najmilej. Zajęcia, które odbywają się w Gościcinie, rozwijają wyobraźnię oraz kształtują zdolności plastyczne i techniczne.

Dzieci każdego dnia korzystają z innych zajęć takich jak nauka garncarstwa czy fotografii. W tym roku najmłodsi nauczyli się tworzyć mydełka i podjęli się trudu programowania. Warsztaty z robotyki to jedna z wielu atrakcji podczas tegorocznej akcji letniej.

Budujemy robota Milo, korzystamy z zestawu klocków edukacyjnych Lego Wedo 2.0. Następnie programujemy tego robota, żeby "ożył" i wykonał nasze polecenia, np. przejechał określoną drogę do przodu czy do tyłu, zmienił kolor albo przywitał się z nami – mówi Małgorzata Bieszke, prowadząca warsztaty.

Poprzez zabawę dzieci nie tylko rozwijają swoja kreatywność ale też zdolności manualne oraz umiejętności techniczne. Co ważne, ten wakacyjny czas spędzają wspólnie.

Dzieci muszą ze sobą współpracować, dzielić się zestawem i to jest dla nich rozwijające – zauważa Małgorzata Bieszke.

Takie zajęcia są cenne, zwłaszcza dlatego, że dzieci mają okazję doświadczyć czynności, które być może poznają po raz pierwszy.

Dzięki tym warsztatom dzieci nie siedzą w domach, przy komputerach, tylko mają możliwość uczestniczenia, rozwijania się, kreatywnej zabawy z nami w naszym dworku w Gościcinie – mówi Monika Kamińska z Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Akcja letnia w Gościcinie potrwa do 13 lipca, ale w innych miejscowościach będzie kontynuowana, aż do 10 sierpnia. Szczegółowych informacji należy szukać w bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...