11.07.2018 16:00 0 Natalia/Nadleśnictwo Wejherowo

W lasach powstaną nowe strefy wypoczynku

Żródło: Nadleśnictwo Wejehrowo

Wraz z końcem czerwca Nadleśnictwo Wejherowo oddało do użytkowania kolejne miejsca do wypoczynku i rekreacji. W tegorocznym sezonie turyści będą mogli korzystać z nowo wyremontowanych obiektów turystycznych w leśnictwach Kępino i Darżlubie.

W leśnictwie Kępino, przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Muza” i jednocześnie przy uczęszczanej ścieżce rowerowej Wejherowo–Leśniewo, na turystów czekają miejsca do wypoczynku. Ustawione zostały dwa nowe ławostoły, gdzie będzie można odetchnąć na świeżym powietrzu. Na potrzeby dogodnego parkowania pojazdów utwardzono plac, specjalnie oznaczono miejsce dedykowane dla osób niepełnosprawnych.

Żródło: Nadleśnictwo Wejehrowo

W leśnictwie Darżlubie Nadleśnictwo Wejherowo przygotowało cztery miejsca, w których cieszyć się będzie można urokami natury. Dwa z nich zlokalizowane przy szosie Leśniewo–Darżlubie. Kolejne miejsce to bardzo lubiany przez turystów parking w Sikorzynie oraz miejsce postoju przy ścieżce rowerowej Wejherowo–Darżlubie.

Wszystkie miejsca zostały wyremontowane w nowym standardzie stosowanym przez Nadleśnictwo Wejherowo, gdzie wszystkie elementy wykonane są z naturalnego drewna, z zachowaniem jego naturalnego kształtu – podaje Nadleśnictwo Wejherowo.

Sprawdził się również zastosowany wcześniej podział miejsc postojowych na strefę parkingową oraz strefę rekreacyjną. Ta pierwsza utwardzana jest kruszywem naturalnym, natomiast strefa przeznaczona do bezpiecznego wypoczynku jest oddzielona ogrodzeniem i na niej znajdują się urządzenia turystyczne, tj.: ławostoły, ławeczki, miejsca na ognisko. Taki podział znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo wypoczywających uczestników często przebywających tam wraz z małymi dziećmi.

Żródło: Nadleśnictwo Wejehrowo

Lokalizację wszystkich obiektów na terenie Nadleśnictwa Wejherowo można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...