09.07.2018 12:25 14 Natalia/TTM

Toaletowy problem w Wejherowie

Źródło: TTM

Dla wygody mieszkańców i turystów w przestrzeni wejherowskiego parku, niezbędna jest nowoczesna toaleta. Taka też powstała, niestety jej drzwi nadal są zamknięte i w najbliższym czasie raczej niewiele się zmieni.

Publiczna toaleta jest niezbędna, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które w okresie wakacyjnym spędzają długie godziny w paku. Potrzebne jest wygodne i czyste miejsce, gdzie rodzice nie będą czuć strachu, wpuszczając tam najmłodszych.

Problem braku takiego miejsca został zauważony przez władze. Powstał więc projekt i przystąpiono do jego realizacji. W parku miejskim powstała toaleta, jednak obecnie jest ona nieczynna dla spacerowiczów.

Źródło: TTM

W tej chwili państwo zauważycie, że toaleta stoi w parku, natomiast nie jest otwarta, ponieważ została postawiona niezgodnie z umową zawartą z wykonawcą. My nie możemy zgodzić się na jej odbiór. Staramy się egzekwować od wykonawców to, co zostało zawarte w umowach. A więc jest tutaj taka sytuacja, na którą się nie zgadzamy. Ta toaleta, niestety, będzie musiała z naszego parku zniknąć i być zastąpiona nową toaletą – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Problemem jest brak możliwości automatycznego czyszczenia urządzenia. Ważne jest, by miejsce, z którego korzystać będzie wiele osób, było higieniczne, a jego utrzymanie nie stanowiło problemu.

Źródło: TTM

Niestety, w tym sezonie letnim najprawdopodobniej jeszcze będą toi-toi'e, ze względu na okres oczekiwania na nową toaletę. To będzie nawet osiem tygodni. Musimy dopilnować, żeby ta toaleta była docelowo taka, jak chcieliśmy, czyli w pełni zautomatyzowana– zaznacza Beata Rutkiewicz.

Do tej pory mieszkańcy dalej będą musieli korzystać z przenośnych toalet.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24