06.07.2018 14:40 56 mike/TTM

Stowarzyszenie „Dla Wejherowian” chce całorocznego basenu

Fot. TTM

Przetarg na realizację wodnych ogrodów o wartości 30 milionów złotych był jednym z głównych tematów poruszonych na środowej (4 lipca) konferencji prasowej stowarzyszenia „Dla Wejherowian”. Jego członkowie wyrazili swoje zdanie o planowanej inwestycji.

Temat realizacji wejherowskich ogrodów wodnych wielokrotnie przewijał się już dyskusji publicznej. Teraz został ponownie podjęty przed stowarzyszenie „Dla Wejherowian”. Powodem jest przetarg na realizację tej inwestycji.

Jesteśmy za rewitalizacją basenu w innej formie niż jest teraz proponowana przez prezydenta. Chcemy, aby rewitalizacja basenu była przeprowadzona w postaci obiektu całorocznego, z funkcją rekreacyjną na zewnątrz. Można to też nazwać „wodne ogrody”, jednak wolimy, żeby był to całoroczny basen. Funkcja rekreacyjna, wraz z trawnikiem, gdzie mieszkańcy mogą wypoczywać, musi być zachowana – mówi Arkadiusz Szczygieł, przewodniczący stowarzyszenia „Dla Wejherowian”.

We wrześniu 2017 roku Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, podkreślał, że na terenie dawnego basenu odkrytego ma powstać plażowisko. Aktualna procedura przetargowa ma wyłonić wykonawcę inwestycji.

Fot. TTM

Fot. TTM

Ma być to obszar, na którym woda będzie podgrzewana – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Ma być to również strefa, w której będziemy prowadzili różne zajęcia dla naszych mieszkańców, polegające na integracji naszego społeczeństwa. A wiadomo, że najlepiej prowadzić je na otwartej przestrzeni. Będą jednak pomieszczenia, do których będzie się można przenieść w razie niepogody – dodaje.

W trakcie konferencji członkowie stowarzyszenia „Dla Wejherowian” poruszyli też m.in. tematy realizacji projektu „Mieszkanie Plus” czy rozwoju sportu w mieście.

Chcielibyśmy, żeby powstał MOSiR, bo zdecydowanie łatwiej będzie zarządzać sportem w mieście. W tej chwili stowarzyszenia nie są skumulowane, czyli każdy martwi się o siebie i dba o siebie. Wiadomo, że największe problemy są w pozyskiwaniu pieniędzy. Jeden miejski ośrodek sportu mógłby podpowiedzieć, doradzić, stworzyć lokalizacje, np. mniejsze salki do sportów walki – zaznacza Wojciech Wasiakowski, członek „Dla Wejherowian”.

Fot. TTM

Fot. TTM

Konkretny program zmiany miasta zostanie przedstawiony przez stowarzyszenie „Dla Wejherowian” podczas kampanii wyborczej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24