04.07.2018 12:45 5 Natalia/TTM

Wrak auta wątpliwą wizytówką miasta

Fot. TTM

W poniedziałek (2 lipca) jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że przy wjeździe do Władysławowa leży przewrócony wrak samochodu. Ekipa Twojej Telewizji Morskiej wyjaśniała, kto odpowiedzialny jest za usunięcie pojazdu.

W wiadomości mailowej nasz Czytelnik dokładnie opisuje problem, jaki miał miejsce we Władysławowie. Podkreśla, że sprawę przekazał do władz, ale odpowiedzialność za usunięcie auta przerzucana jest pomiędzy zarządcą dróg a strażą miejską.

*Witam, od wielu miesięcy we Władysławowie przy drodze 216 (główny wjazd do Władysławowa, wizytówka miasta), na parkingu przy skręcie na ul. Skandynawską stoi porzucone auto – szare TICO. Prawdopodobnie od wczoraj auto zostało przewrócone na bok. Obok leży koło. W mojej ocenie w każdej chwili może się przewrócić i nieszczęśliwie kogoś przygnieść, np. mogą podejść dzieci zainteresowane przewróconym autem.
Problem w tym, że Straż Miejska we Władysławowie zrzuca odpowiedzialność na Zarząd Dróg Wojewódzkich, a zarząd – na straż miejską. W mojej ocenie po wykonaniu kilku telefonów sprawa ta nie zostanie w najbliższym czasie rozwiązana, a jest to sytuacja bardzo niebezpieczna. Poza tym auto szpeci wjazd do miasta.*

Ekipa TTM z zapytaniem o rozwiązanie problematycznego samochodu zwrócił się do Straży Miejskiej. Wyjaśnia ona, że jeśli pojazd stoi na terenie zarządcy dróg to jego obowiązkiem jest reakcja i usunięcie auta.

Mieliśmy taką informację i wysłaliśmy ją mailem do Zarządu Dróg Wojewódzkich – o pojeździe, który został przewrócony. Jest to jakby przepychanka w naszym kierunku. Jeśli oni ze swojej strony nie mogą, to my się staramy to jakoś załatwić i wchodzimy na ich teren – mówi Tadeusz Minkowski, komendant Straży Miejskiej we Władysławowie.

Fot. TTM Fot. Czytelnik Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. Czytelnik

Funkcjonariusze straży miejskiej podjęli interwencję i bezpiecznie ustawili samochód, tak by nie sprawiał on zagrożenia dla mieszkańców. Jego właściciel został już odnaleziony, teraz ma szanse na odbiór pojazdu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...