01.07.2018 12:54 0 Natalia/ żeglarski.info

Windsurferzy z całej Europy ścigają się na wodach Zatoki Puckiej

Fot. Anna

W Pucku rozpoczęły się Konsal Mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing i Formule Windsurfing Foil. Jest to duża atrakcja nie tylko dla miłośników sportów wodnych, ale również dla wszystkich turystów wypoczywających nad Zatoką Pucką. Zawodnicy w wyścigach zmagać się będą od 1 do 7 lipca.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw Europy odbyło się w sobotę (30 czerwca) w Pucku. Pod przewodnictwem Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej poprowadzono międzynarodowy korowód uczestników regat. Orszak przemaszerował ze Starego Rynku na Zieloną Plażę. Na scenie nastąpiło uroczyste otwarcie Mistrzostw, z podniesieniem bandery oraz odegraniem hymnu państwowego przez orkiestrę.

Zawodników, sędziów oraz zaproszonych gości przywitał Witold Dudziński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu oraz Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. Koło godzin wieczornych na Zielonej Plaży rozpoczęły się atrakcje muzyczne: "Buona sera drogi Pucku buona sera" – Włoskie hity Sanremo w wykonaniu artystów Studia Sztuki DaCapo al Fine.

Wyścigi w ramach Konsal Mistrzostw Europy w Formule Windsurfing i Formule Windsurfing Foil rozgrywane będą codziennie od 1 do 7 lipca od godziny 10:00.

Udział w regatach zapowiedzieli topowi zawodnicy klasy Formuła Windsurfing, wielokrotni mistrzowie świata, uczestnicy igrzysk olimpijskich, profesjonalni zawodnicy, na co dzień ścigający się w zawodowej lidze PWA. Jest to też okazja do konfrontacji najlepszych polskich żeglarzy deskowych z Kadry Narodowej z czołówką światową.

Źródło: http://europeans2018.formulawindsurfing.org Źródło: http://europeans2018.formulawindsurfing.org

Polskę reprezentować będą m.in. medaliści mistrzostw świata w olimpijskiej klasie RSX: Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), Paweł Tarnowski oraz Przemysław Miarczyński (obaj SKŻ Ergo Hestia), utytułowani zawodnicy w klasie Formuła Windsurfing: Wojciech Brzozowski, Michał Polanowski (obaj MOS 2 Warszawa) i Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa), a także nasz najlepszy zawodnik, na co dzień ścigający się wśród zawodowców z PWA – Maciej Rutkowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24