20.06.2018 15:09 106 mike/TTM

Rafał Szlas oficjalnym kandydatem PO na prezydenta Wejherowa

Fot. TTM

W środę (20 czerwca) na konferencji prasowej, zwołanej przez Klub Radnych Platforma Obywatelska – Samorządność w Radzie Miasta Wejherowa, poinformowano o wystawieniu kandydatury Rafała Szlasa na prezydenta Wejherowa. To już czwarty kandydat, który będzie ubiegał się o prezydenturę w Wejherowie. Wcześniej swoje kandydatury potwierdzili Arkadiusz Szczygieł, Tomir Ponka i Krzysztof Hildebrandt, urzędujący prezydent.

Tuż po godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa zorganizowana w sali balowej Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Kluczową informacją była nominacja Komitetu Obywatelskiego Rafała Szlasa jako kandydata na prezydenta Wejherowa w jesiennych wyborach samorządowych.

Po dyskusji w klubie radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Wejherowa, w samym środowisku Platformy oraz wśród innych środowisk, niepolitycznych, które są dla nas równie cenne, by nie powiedzieć – cenniejsze, po głosach oddolnych i merytorycznej dyskusji i wyłonieniu kilku kandydatur, stwierdziliśmy, że kandydatura Rafała Szlasa będzie najlepsza. Daje ona szansę na wygranie wyborów. Widać to po poparciu, które uzyskuje w wielu swoich działaniach. Rafał Szlas zainicjował współpracę ze środowiskami, z którymi do tej pory bardziej mogły nas łączyć wydarzenia kontrowersyjne niż te związane ze współpracą. On te konflikty zakończył – podkreśla Jacek Gafka, radny Wejherowa, przewodniczący klubu radnych w Radzie Miasta Wejherowa.

Fot. TTM

I właśnie słowo „współpraca” było jednym z kluczowych podczas środowej konferencji prasowej. O współpracę do wszystkich środowisk politycznych zwrócił się bezpośrednio Rafał Szlas. To, jego zdaniem, warunek konieczny pozytywnych zmian w mieście. Stąd też hasło wyborcze "Łączy nas Wejherowo".

Jeżeli mieszkańcy nam zaufają, to publicznie dajemy słowo honoru, że zrealizujemy ten program w całości – zaznaczył kandydat.

Nawiązując do pytania o kierunek i wizje rozwoju miasta, Rafał Szlas podkreślił, że nie chce rewolucji, lecz ewolucji. Jego założeniem jest zmiana tego, co funkcjonowało nieprawidłowo.

Nie można powiedzieć, że miasto się nie rozwija. Natomiast ja i ludzie, którzy mnie popierają, chcemy przyspieszyć ten rozwój. Chcemy to zrobić jeszcze szybciej i jeszcze lepiej. Jest wiele sfer, które są do poprawy. Wszystko jest zawarte w naszym programie. My będziemy szerzej go rozwijać i bardziej szczegółowo przedstawiać go z mieszkańcami – dodał kandydat PO.

Szczegóły programu wyborczego mają być przestawiane podczas cyklicznych spotkań.

Zawsze byłem otwartym człowiekiem i się nie zmienię. Kocham ludzi i tak samo swoje miasto, w którym żyję, dlatego chcę pomagać w rozwiązywaniu problemów. W naszym programie najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby – podkreślił Rafał Szlas.

Jednym z punktów programu Rafała Szlasa jest możliwość składania uchwał przez mieszkańców Wejherowa. Jest to rozwiązanie, które sprawdziło się już w innych ośrodkach miejskich, m.in. w Gdańsku.

Chcemy się wsłuchać w mieszkańców i być z mieszkańcami, dlatego postanowiliśmy, by ująć w programie taki postulat – potwierdził kandydat na prezydenta z ramienia PO.

Na pytanie, czy Wejherowo stać na nowe inwestycje w kontekście budowy nowych węzłów komunikacyjnych, Rafał Szlas podkreślił, że nadal będą one priorytetem.

W przypadku pozostałych inwestycji są kredyty i dotacje unijne, więc jedno nie zagraża drugiemu. Chcemy pozyskiwać jeszcze więcej pieniędzy i tu jest klucz do sukcesu – podsumował kandydat na prezydenta Wejherowa.

Na konferencji zaprezentowano też kandydatów do Rady Miasta Wejherowa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Będą nimi: Artur Aderek, Grażyna Białk, Marek Budnik, Szymon Czoska, Piotr Dawszewski, Jacek Gafka, Tomasz Groth, Erwin Hierasimczyk, Ryszard Kandzora, Szymon Krauze, Maciej Nowociński, Katarzyna Potrykus, Joanna Stachowiak, Marcin Skowronek, Izabela Szczodrowska i Bartłomiej Woźniak. Przedstawiono też opracowany przez środowisko PO ramowy Program Rozwoju Miasta Wejherowa na lata 2018–2023.

Fot. TTM

Relację z konferencji prasowej można obejrzeć w serwisie informacyjnym telewizji TTM.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24