20.06.2018 13:15 7 Natalia/TTM

Kolejne projekty Budżetu Obywatelskiego z wejherowskiej "Szóstki"

Źródło: TTM

W ubiegłym roku pomysł wybudowania wiaty rowerowej zyskał wielu zwolenników. Ostatecznie projekt został sfinansowany z wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie władze szkoły wychodzą z nowymi pomysłami.

Uczniowie, rodzice i dyrekcja wejherowskiej "szóstki" wychodzą z kolejnym pomysłem do Budżetu Obywatelskiego. Potrzebują trybun, które miałyby powstać wokół szkolnego boiska.

Zauważyliśmy, że podczas zawodów sportowych czy w czasie weekendów, gdy przychodzą rodzice i dzieci oraz grają w różnego rodzaju rozgrywki, nie ma tak naprawdę miejsca, gdzie by można usiąść i obserwować zmagania – mówi Piotr Litwin, dyrektor SP nr 6 w Wejherowie.

Założeniem projektu jest budowa trybun dla 180 widzów oraz opatrzenie terenu monitoringiem. To miejsce ma być przestrzenią, z której nie tylko korzystać będą uczniowie podczas zajęć szkolnych, ale ma też przyciągać wszystkich mieszkańców.

Celem jest integracja społeczna całego miasta Wejherowa. Nie chodzi tylko o to, by były to dzieci z naszej szkoły, ale z całego Wejherowa – zaznacza Sonia Skiba z rady rodziców SP nr 6 w Wejherowie.

Drugim z projektów jest pomysł organizacji festynu "Dla małych i dużych na sportowo". Jego celem na być promowanie zdrowego trybu życia, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu i poznawanie różnych form aktywności.

Gorąco zachęcamy do głosowania. Jeśli wygramy, to zapraszamy na festyn – podsumowuje członek rady rodziców.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Szacunkowy koszt projektu dotyczącego "Budowy trybun wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu działki dla kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie" – etap I Trybuny boiska do piłki ręcznej dla 180 widzów oraz "Monitoring wizyjny terenu otwartego wraz z rejestracją" wynosi 168 291 złotych

Przewidywany koszt projektu dotyczącego "Festynu dla małych i dużych na sportowo" to 10 tys. złotych

Więcej informacji o projektach poddanych pod głosowanie w ranach budżetu obywatelskiego pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24