14.06.2018 15:10 5 Natalia/TTM

Długo wyczekiwany Park Parkour już otwarty

Źródło: TTM

W środę (13 czerwca) udostępniono młodzieży Park Parkour przy wejherowskim Osiedlu Przyjaźni. Jest to element większego projektu, na który mieszkańcy czekają już od 2015 roku.

Plac Sportów Miejskich to projekt z Budżetu Obywatelskiego z 2015 roku. Zakłada on powstanie boisk do piłki nożnej, ręcznej oraz do koszykówki. Zostaną zbudowane place zabaw dla różnych grup wiekowych. Będzie to miejsce poświęcone rekreacji i sportowi.

Nie będziemy wykonywać całego projektu od razu, bo jego koszt jest dość znaczny. Każdego roku sukcesywnie chcemy, aby na tym placu powstawały kolejne elementy tego pełnego zagospodarowania – zaznacza Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa.

Na realizację projektu mieszkańcy miasta czekać musieli trzy lata. Wszystko to spowodowane było problemami z wykonawcą, który nie poradził sobie z budową, w sposób zgodny z zasadami Inspektora Nadzoru Budowlanego. Konieczne było otwarcie nowego przetargu.

Najważniejsze było bezpieczeństwo użytkujących, dlatego zdecydowaliśmy się na tak radykalny krok – tłumaczy Beata Rutkiewicz.

Od środy amatorzy sportu parkour mogą się cieszyć przestrzenią, jaka powstała przy Osiedlu Przyjaźni. W pełni wyposażona hala do ćwiczeń, liny, ławki, drążki i podwyższenia niezbędne do treningów czekają już na młodzież.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Jest to obiekt do trenowania parkour, czyli znajdują się w nim elementy z infrastruktury miejskiej, barierki i murki o rożnych wysokościach, grubościach, odległościach, żeby można było sobie przećwiczyć różne warianty. Obiekt ma również wydzieloną strefę gimnastyczną, gdzie trenować można kształtowanie siły mięśniowej, dzięki treningowi z własną masą ciała – mówi Łukasz Milka, prezes klubu UKS Parkour Wejherowo, pomysłodawca projektu do Budżetu Obywatelskiego "Plac Sportów Miejskich".

Nowa inwestycja powinna sprawić szczególną radość dzieciom i młodzieży. Sportowa strefa zapewne służyć będzie nie tylko mieszkańcom Wejherowa, ale również całego powiatu.

Plac jest otwarty dla wszystkich mieszkańców. Każdy może trenować to, co chce, ale chciałbym zachęcić do wzięcia udziału w darmowych warsztatach, które odbędą się niebawem – podsumowuje Łukasz Milka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24