06.06.2018 14:10 3 Natalia/TTM

Wejherowo: Sześć małżeństw świętowało złote gody

Żródło: TTM

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało sześć par z Wejherowa. Uhonorowani medalem z rąk prezydenta miasta zdradzili receptę na szczęśliwe życie.

W poniedziałek (4 czerwca) w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie spotkały się małżeństwa, które ostatnio świętowały 50. rocznicę ślubu. Było to już drugie w tym roku spotkanie z prezydentem, podczas którego przyznane były medale róży. Odznakę w kształcie sześcioramiennej gwiazdy zdobią dwie srebrzone róże oraz napis "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Szczęśliwi małżonkowie opowiedzieli, jaka jest recepta na wieloletnią miłość. Mówią, że do małżeństwa należy podchodzić ze spokojem i cierpliwością, a do drugiej osoby – ze wsparciem.

Każde małżeństwo jest inne, ale po prostu trzeba ze sobą rozmawiać, dyskutować, ulegać, jedno drugiego wspierać. Trzeba pamiętać, by być dobrym dla wszystkich naokoło, bo to dobro powraca – mówią Regina i Edmund, obchodzący jubileusz mieszkańcy Wejherowa.

Żródło: TTM Żródło: TTM Żródło: TTM Żródło: TTM Żródło: TTM Żródło: TTM Żródło: TTM Żródło: TTM

Harmonia w długoletnich związkach często przekłada się na szczęśliwy ogół społeczeństwa. Wejherowianie, jak mówi prezydent miasta, Krzysztof Hildebrandt, są radosnymi mieszkańcami.

Myślę, że pozytywne nastawienie człowieka w ogóle do życia, ale i do trudności, pozwala mu łatwiej przez nie przejść. To powoduje, że jest bardziej szczęśliwy. Nasi mieszkańcy przy takim nastawieniu na pewno są szczęśliwsi – podsumowuje Krzysztof Hildebrandt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...