06.06.2018 10:20 1 Natalia/TTM

Tysiące motyli pojawiło się na wejherowskim rynku

Źródło: TTM

We wtorek (5 czerwca) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie bili rekord w liczbie osób przebranych za motyle. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców, na placu Jakuba Wejhera zgromadziło się ponad 1000 osób w wielobarwnych kostiumach.

Aby rekord był zatwierdzony, każdy z uczestników musiał mieć na sobie kompletny strój motyla: skrzydła, czułki i kolorową koszulkę. Dzieci z entuzjazmem wciągnęły w akcję całe rodziny.

Zaangażowali się wszyscy nauczyciele i można powiedzieć, że 99% uczniów. Cieszymy się, dziękujemy wszystkim, również rodzicom, którzy zaangażowali się w zrobienie tych pięknych skrzydeł. Dzisiaj czuję, jaka to jest piękna zabawa! – mówi Olga Tomaszewska, dyrektor SP nr 9 w Wejherowie.

Uczniowie w kolorowych strojach ruszyli ulicami miasta, by na wejherowskim rynku komisja z biura rekordów ustaliła ostateczną liczbę uczestników przedsięwzięcia. Ostatecznie doliczono się 1009 motyli – i taką liczbę oficjalnie podają organizatorzy.

Jak mówi Agnieszka Willma, pomysłodawca akcji bicia rekordu, nauczyciel SP nr 9, pomysł na samą akcję był podpatrzony, ale wcielenie go w życie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli Szkole Podstawowej nr 9 im. Józefa Wybickiego w Wejherowie, udało się pobić rekord Polski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...